23-25 травня проходив 14 Балтійський бізнес-форум, який проводився у Польщі, м. Свиноуйсьце.
Президент Української аграрної конфедерації Козаченко Леонід Петрович відвідав цей форум і взяв участь у панельній дискусії на тему - "БІЗНЕС НЕЗВАЖАЮЧИ НА ВІЙНУ - УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД" (BUSINESS WBREW WOJNIE- UKRAIŃSKIE DOŚWIADCZENIA).
"Польща для нас є взірцем, бенчмарком - як треба формувати державну політику, як розвивати економіку і як потрібно допомагати своєму суспільству.
Але Польща не була у таких умовах як ми зараз знаходимось, і я не хочу, щоб ви колись потрапили у таку ситуацію", - почав свій виступ президент УАК.
Він повідомив, що зараз у нас в умовах війни тяжко працювати, але бізнес тримається, тому що у нас розвинене громадянське суспільство та є різні профільні громадські організації.
"Щодо втрат, то зараз їх усі підрахувати важко, але можна сказати, що немає ні одної галузі, яка б не постраждала від війни.
Щодо сільського господарства, то тут я скажу, що втрачає не тільки Україна, а втрачає цілий світ", - зазначив Леонід Козаченко.
За словами Козаченка, ми втратили близько 300 українських фермерів, які особисто чи на транспортному засобі підірвались на міні.
Українські фермери виходять працювати на заміновані поля. Вони це роблять не тільки заради України, а заради всього світу.
Що стосується допомоги держави, то важливим є, що наш уряд знизив податкове навантаження, покращив умови кредитування.
Але варто нагадати і про проблеми у сільському господарстві. У нас є проблеми з пальним, мін. добривами, ЗЗР, насінням, запчастинами до сільгосптехніки. І це все створює додаткові загрози та можливі втрати
Тому логістика є питанням номер один для всіх галузей економіки. Адже проблема заблокованих портів є досить серйозною.
Щодо наявних проблем в українському бізнес-середовищі, Леонід Петрович виокремив проблеми із дерегуляцією через наявні бюрократичні перепони, невисокий процент гармонізації з європейським законодавством (40%, для аграрної галузі - 55%), яка гальмується у тому числі через постійну трансформацію структури державного управління і те, що останнім часом представників громадських об'єднань не підпускають до прийняття рішень.
Член Антикризової Ради в Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП) Марія Кузнецова на своїй сторінці у Фейсбук додала, що Україна вже розпочала програми відновлення економіки.
Але при цьому, за підсумками поточного року ВВП України впаде на 40%; 8 млн внутрішніх переселенців та близько 6 млн співвітчизників знайшли тимчасовий прихисток за кордоном; 33% бізнесу ще не поновили роботу; із-за значної економічної інтеграції з ЄС - за 2021 рік товарообіг зріс на 35%, вже синхронізовані енергосистеми.
За словами Марії Кузнецової, питання щодо росії стоїть ГОСТРО. РФія наразі отримує щонайменше 1 млрд доларів щомісяця, експортуючи енергоносії, і ці кошти вони спрямовують на війну проти України та всього цивілізованого світу. Розраховуємо, що буде прийнятий 6 пакет санкцій проти росії, який передбачатиме повне ембарго на імпорт нафти та газу агресора.
ІЦ УАК