На сьогодні більшість аграріїв проти відкриття ринку землі. Адже, за останні роки було мінімум три спроби запровадити ринок землі, але кожен раз вони були пов’язані із непрозорими схемами. Це було не що інше, як намагання в той чи інший спосіб відібрати у них землю. Все це дуже сильно дискредитувало владу в очах аграріїв.
Тому на сьогодні основним бар’єром у напрямку відкриття ринку землі є несприйняття цього процесу селянами. Про це під час ток-шоу "Подія в діях" на телеканалі RTI заявив народний депутат України, Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.
”Cьогодні без довіри до влади рухатись далі сенсу немає. За рік відтермінування зняття мораторію на землю слід створити такі умови, які дадуть можливість довіряти владі. Але, думаю, що шансів запровадити ринок землі з 2017 року лише 20%. Скоріше за все, мораторій буде ще продовжено” - заявив він.
Досить серйозною, на думку Л. Козаченка, є проблема нерозпайованих земель: тих, які або знаходяться у державній власності, або поза межами земельного кадастру.
“Таких земель сьогодні понад 10 млн.га. Так, майже 1 млн га знаходиться у розпорядженні Мінагрополітики, 0,5 млн га належать Національній академії аграрних наук, значні земельні масиви знаходяться у підпорядкуванні Міністерства оборони України. Водночас, є дуже багато земель, які відносяться до так званого резерву та знаходяться у розпорядженні органів місцевого самоврядування, і межі цих земель не встановлені. А тому найголовніше питання влади: “Як правильно ці земельні масиви розпаювати та впорядкувати?”. Досить часто це та інші аналогічні питання заходять у глухий кут через існування в Україні корупції. І якщо ми вирішимо ці проблеми, то відкриття ринку землі станеться найближчим часом” - зазначив Президент Української аграрної конфедерації.
ІЦ УАК