04.06.2019 09:42

Л. Козаченко: "90 днів не отримувати від експорту повернення ПДВ – це катастрофа, яка виникає через корупцію"

версія для друку
04.06.2019 09:42

Вчора в Торгово-промисловій палаті України відбувся V національний експортний форум, під час якого обговорювалися питання реалізації експортної стратегії, бізнес-прогнози торгівельних взаємовідносин з різними країнами, діяльність експортно-кредитного агентства (яке вже давно мало б запрацювати!), питання митного та валютного регулювання.

Почесний спікер заходу - народний депутат, президент Української аграрної конфедерації  Леонід Козаченко.  Під час свого виступу він окреслив актуальні проблеми, які заважають активному розвитку експорту та діяльності підприємств, які ним займаються. Серед них -ПДВ, логістика, технічні стандарти.

За словами Козаченка, в Україні все ще виникають проблеми з поверненням ПДВ. При чому не стільки саме з його поверненням, як із затягуванням процедури. Внаслідок чого підприємства не отримують кошти місяцями. Щоб уникнути таких проблем вони вимушені платити хабарі.

«До 20 числа поточного місяця підприємство подає документи на повернення експортного ПДВза попередній місяць. Далі слідує місяць очікувань, аби потрапити до реєстру. Після цього протягом  30 днів прокуратура та фіскальна служба мають право перевірити подані документи. Тобто вже пройшло  60 днів. А для декого і це ще не кінець, бо якщо виявили підозру про порушення – процедура затягується ще на 30 днів. Для значної кількості підприємств, особливо, які працюють в харчовій промисловості,  90 днів сьогодні не отримувати від експорту повернення ПДВ – це катастрофа. Виникає проблема з оборотними коштами. У результаті підприємства мають проблеми з виплатою зарплати, закупівлею сировини та ін. Покрити дефіцит оборотних коштів в банках неможливо тому що ці кошти надзвичайно дорогі.»

Козаченко підкреслює, що багатьом виробникам складно самостійно відстоювати власні інтереси, через корупційні схеми в органах прокуратури та фіскальної служби, які посилаються на процедуру термінів перевірки підприємства та відшкодування ПДВ. 

Наступним болючим питанням було виділено  інфраструктуру та логістику в контексті реформування «Укрзалізниці».

 «Логістичні витрати в нас при експорті приблизно в 2 рази вищі, ніж в США, і в 1,7 рази вищі, ніж в ЄС» - зазначив Козаченко.

 За словами президента УАК, в контексті залізничної інфраструктури держава має відповідати лише за магістральні шляхи, а все інше має бути приватним. 

Об’єднуючою рисою цих проблем є корупція та бюрократія. Тому, хоч їх подолання і є важливим і пріоритетним для розвитку українського бізнесу, але вирішення затягується на роки, або взагалі заходить в глухий кут.

ІЦ УАК 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування