01.03.2024 15:39

Кулеба - європейським урядам: Треба чесно поговорити з фермерами, а не звинувачувати Україну

версія для друку
01.03.2024 15:39

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що урядам європейських країн треба розпочати чесну розмову зі своїми фермерами щодо причини їхніх проблем, а не звинувачувати в усьому лише Україну.

Про це глава української дипломатії заявив в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Ситуація дуже складна і дуже проста водночас. Складна вона в тому, що відбулося не лише в Польщі звалення всієї відповідальності за проблеми європейських фермерів на Україну. Чомусь вони не говорять про російське зерно, яке надходить на європейський ринок. Чомусь ніхто не бореться з європейських фермерів із зерном з-поза Європи, яке у величезних обсягах надходить на ринок Європи. От розкрутили одну тему, що в усьому винна Україна, і це переконання існує на урівні цих протестувальників.

Тому, перше, що потрібно зробити урядам відповідних країн - це, власне, почати чесно говорити зі своїми фермами, що Україна не є ключовою проблемою. Проблема набагато ширша, і не треба все звалювати на Україну.

Ми не були, не є і не будемо якимось цапом-відбувайлом, який терпітиме всі ці безпідставні нападки. І там, де треба - будемо діяти жорстко. Ми будемо діяти жорстко і нехай потім не ображаються, що ми проявили характер. І будемо й надалі жорстко захищати свої економічні інтереси.

Це складна частина.

А проста частина полягає в тому, що й уряд Польщі, й уряд України працює над рішеннями, тому що цей конфлікт - він нікому не потрібен. І є щире бажання уникати будь-яких загострень. Але далі будуть додаткові провокації. Ми розуміємо, що росіяни та їхні агенти цю всю історію будуть нагнітати, буде більше провокацій, тому треба тримати голову холодною й ухвалювати швидко рішення, які дозволять заспокоїти ситуацію в Польщі. Ну і в ширшому сенсі взагалі в Європі, тому що фермерські протести вони є зараз загальноєвропейськими, це не якийсь окремий польський феномен", - зазначив очільник МЗС.

ІЦ УАК за матеріалами Голосу Америки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування