14.01.2020 09:45

Кукурудза може постраждати від зафосфаченого ґрунту

версія для друку
14.01.2020 09:45

Важливими елементами у раціоні кукурудзи є сірка й кальцій, а також низка мікроелементів, серед яких цинк, марганець, мідь і бор.

Проте баланс елементів на зафосфаченому ґрунті суттєво змінюється.

Відомо, що внесені в ґрунт водорозчинні фосфати переходять у водонерозчинні зі складним сполученням різноманітних форм, часто взаємно протилежних за своїми хімічними, фізико-хімічними й біологічними властивостями. За надлишку фосфор, не використаний рослинами, накопичується в ґрунті в менш доступній формі. 

Крім того, що велика кількість фосфору, як і азоту, може призвести до токсикозу рослин кукурудзи, фосфорний надлишок заважає поглинанню інших елементів живлення, зокрема, заліза, цинку, міді, магнію, кобальту, зменшує надходження рослинам бору та марганцю й сприяє дефіциту калію. 

Механізми, що визначають ефективність поглинання рослинами азоту й фосфору, є взаємозалежними. За погану забезпеченість рослин фосфором поглинання амонійного азоту в корені скорочується через порушення синтезу органічних кислот. 

І, навпаки, через брак азоту потреба рослин у фосфорі знижується ослабленням процесів синтезу органічних сполук, що містять фосфор. В умовах браку азоту поглинання фосфору може знижуватися до 30% його показників за достатню забезпеченість азотом. 

Азотні добрива поліпшують використання фосфору рослинами.

ІЦ УАК за матеріалами AgroTimes

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування