25.11.2014 17:44

Круглий стіл УАК: Аграріям конче потрібна акумуляція ПДВ

версія для друку
25.11.2014 17:44

Аграрії не можуть відмовитися від акумуляції ПДВ, адже це на сьогодні єдина реальна підтримка АПК, яка надається у автономному режимі, враховує інфляційні процеси та є незалежною від чиновника, - упевнені  учасники Круглого столу "Актуальні проблеми адміністрування ПДВ в умовах реформування податкової системи України", організованого УАК спільно з АО "Сюткін і партнери".

Зокрема, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко поінформував учасників заходу, що днями під час зустрічі з представниками МВФ йшлося саме про механізми підтримки аграріїв та їх ефективність. З боку МВФ підтверджують необхідність надання такої допомоги у сумі до 20 млрд. грн., але пропонують отримувати її як бюджетні дотації, тобто за участі чиновника. Водночас, експерт зазначив, що розподіл та надання бюджетних дотацій пов’язані із високими корупційними ризиками і у кращому випадку до сільгоспвиробника доходить не більше як 50% коштів.

Думку Л.Козаченка, який наголосив, що експерти МВФ, які працюють в Україні, неодноразово піднімали питання щодо відміни податкових пільг для аграріїв, підтвердив директор Департаменту податкової і митної політики Мінфіну України Микола Чмерук.

Директор департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку МінАПП Баграт Ахіджанов зазначив, що підтримка аграріїв на сьогодні є такою, що не відповідає вимогам  сьогодення. На його думку, варто не тільки зберегти існуючий режим, а й розширити його шляхом надання аграріям компенсації процентних ставок за банківськими кредитами.

Генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов висловив обурення частими заявами чиновників різних рівнів у ЗМІ щодо необхідності скасування пільг за спеціальним режимом оподаткування ПДВ для аграріїв, адже тим самим вони вносять панічні настрої у аграрне середовище. "Якщо Держава cказала, що ПДВ залишається аграріям, і ця пільга була у різні часи узгоджена і з СОТ, і  з ЄС (по ЗВТ), то, будь ласка, не посилайтесь, у ваших намаганнях скасувати цю пільгу, що це МВФ від вас цього вимагає. Не підмінюйте Парламент, Президента, Уряд у визначенні Державної аграрної політики", - сказав експерт.

За його словами, треба активніше працювати з МВФ і роз’яснювати, що акумуляція ПДВ – це єдине, чим можна сьогодні допомогти нашому селянину.

"Ми не можемо відмовитися від найпрозорішої, незалежної від чиновника підтримки для аграріїв. І, шановні, майте ж совість і пам’ятайте - аграрії України отримують підтримку на 1 га у 25 разів меншу, ніж країни ЄС", - додав С.Стоянов.

Його думку пітвердила начальник Управління Асоціації платників податків України Ганна Білоцерківська. Окрім цього, вона ознайомила учасників заходу із діючим на сьогодні механізмом адміністрування електронних ПДВ-рахунків, який, відповідно до чинного законодавства, має бути запроваджений з 1 січня 2015 року. Г.Білоцерківська повідомила основні засади запровадження зазначеного механізму, його переваги та недоліки, а також готовність Державної фіскальної служби до його впровадження. Також представник Асоціації платників податків нагадала, що в редакції коаліційної угоди прописано скасування електронних ПДВ-рахунків і варто сподіватися, що Верховна Рада вже до кінця цього року прийме відповідні законодавчі зміни щодо їх скасування або, принаймні, відтермінування хоча б на 6 місяців.

Директор Департаменту податкової і митної політики Мінфіну України Микола Чмерук зауважив, що технічні можливості фіскальної служби цілком готові для оброблення та обслуговування такої кількості інформації по ПДВ-рахунках.

Під час жвавого обговорення учасники Круглого столу неодноразово зауважували про виникнення значних складнощів, у результаті запровадження ПДВ-рахунків. Зокрема, щодо проблем з отриманням коштів у сільськогосподарських підприємств, що мають пільгу по акумуляції ПДВ. За результатами досить жвавої дискусії питання щодо ПДВ-рахунків залишилося відкритим.

Представники адвокатського об’єднання "Сюткін і партнери" поділилися з учасниками заходу із юридичними тонкощами податкових перевірок .

Захід відбувся за ініціативи Української аграрної конфедерації та адвокатського об’єднання "Сюткін і партнери". У ньому взяли участь понад 50 учасників, серед них представники таких компаній як: "Нібулон", "Астарта", "Наша олія", "Кернел", "UkrLandFarming", "Олсідз-Україна", "Агротрейд" та ін.

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування