17.06.2024 13:21

Країни-учасниці Ukraine Recovery Conference додатково виділили понад 35 млн дол. на підтримку гуманітарного розмінування в Україні

версія для друку
17.06.2024 13:21

Країни-учасниці Ukraine Recovery Conference збільшили свої зобовʼязання в частині підтримки гуманітарного розмінування в Україні на понад 35 мільйонів доларів США. Завдяки цьому загальна сума зобовʼязань країн-партнерів України сягнула понад 850 мільйонів доларів США в еквіваленті. Це гроші, виділені на проекти у сфері гуманітарного розмінування на 2022-2027 роки.

«Ми цінуємо підтримку наших партнерів у сфері гуманітарного розмінування. Завдяки їхньому внеску ми маємо можливість нарощувати нашу спроможність у протимінній діяльності, зокрема навчати персонал, отримувати нове обладнання для розмінування, надавати комплексну допомогу постраждалим від мін та інших вибухонебезпечних предметів. Розмінування – це нульовий етап відновлення України та, водночас, внесок у безпеку українців, глобальну продовольчу безпеку світу», – сказала Юлія Свириденко.

Серед країн, які оголосили про додаткове виділення грошей на підтримку гуманітарного розмінування – Німеччина, яка профінансує 7 проектів, які реалізує спільно із партнерами в Україні. На потреби у гуманітарному розмінуванні німецький уряд виділив додаткові 20 мільйонів євро на 2024 рік. Зокрема, 1 млн євро піде на пілотний проект спільно із Данською Радою у справах біженців і міжнародної організації Humanity & Inclusion з комплексної допомоги постраждалим від мінно-вибухових предметів: від фізичної реабілітації до психосоціальної підтримки. У найближчі два роки 10% від допомоги на гуманітарне розмінування Німеччина виділятиме саме на допомогу постраждалим. Ще 4 мільйони євро Німеччина виділить на продовження активних проектів у 2025 році.

Швеція також оголосила про додаткове виділення 9 мільйонів доларів США. Ця допомога піде на збільшення спроможності державних інституцій навчати власні підрозділи із розмінування.

Під час конференції стало відомо, що Бельгія також виділила 2 мільйони євро на спільні проекти з UNDP та FAO у сфері гуманітарного розмінування.

З початку широкомасштабної війни Україна після проведення нетехнічного обстеження повернула до використання близько 30 тис. кв. км територій, які раніше були під окупацією, чи на яких велися бойові дії. Станом на зараз потенційно забрудненими вибухонебезпечними предметами залишаються 144 тис. кв. км.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування