09.04.2019 17:00

Консолідовані доходи "Астарти" у звітному періоді склали 372 млн. євро

версія для друку
09.04.2019 17:00

Астарта оприлюднила фінансові результати за минулий рік.

Консолідовані доходи компанії у звітному періоді склали 372 млн. євро, в тому числі сегмент рослинництва мав найбільшу частку у структурі консолідованих доходів групи (34%). Частка експорту становила 56% від консолідованої виручки. Незважаючи на несприятливу цінову ситуацію на ринку цукру та корекцію фінансових показників у 2018 році, компанія добре підготовлена ​​до 2019 року та з обережним оптимізмом дивиться у майбутнє. Для цього компанія переглянула свою інвестиційну програму, скоригувала політику збуту та структуру витрат. Крім того, АСТАРТА має згуртовану команду професіоналів і чітку стратегію, посилену міцними позиціями на ринку.

РОСЛИННИЦТВО

У 2018 році сегмент рослинництва вийшов на перше місце у структурі консолідованої виручки (34%). Дохід сегменту становив 127 млн євро, частка експортних продажів – 80%. Компанія значно підвищила врожайність кукурудзи та соняшнику та зібрала історично високий обсяг сільськогосподарських культур - 1,065 млн. тонн. АСТАРТА активно продовжує розвиток складської та транспортної логістики. У 2018 році три нові елеватори вже приймали і відвантажували зерно власного урожаю, а також надавали послуги місцевим партнерам. Інвестиційна програма, в рамках якої компанія з 2015 року створює елеваторний комплекс загальною потужністю понад 500 тис. тонн, завершується в поточному році. Крім того, АСТАРТА розпочала процес формування власного вагонного парку, що допоможе оптимізувати логістику, особливо під час пікових навантажень.

ЦУКОР

Виручка сегменту становила 119 млн євро внаслідок 27-відсоткового зменшення обсягу продажів та затяжного падіння цін на цукор. Внутрішній ринок цукру залишався перенасиченим, що спричинило зниження середніх цін в Україні до 277 євро/тонна (без ПДВ). Світовий тренд зниження цін на цукор, який триває з початку 2017 року посилився у звітному періоді: ціни впали ще на 27% до позначки 228 євро/тонна. У цих умовах компанія все ж забезпечила 40% експортних продажів. Майже 131 тис. тонн білого цукру вищої категорії було експортовано до Узбекистану, країн ЄС та Азії.

ПЕРЕРОБКА СОЇ

У звітному періоді доходи з переробки сої зросли на 2% до 74 млн. євро (20% від загальних доходів) за рахунок сприятливих цін на соєвий шрот. 77% доходів сегменту становили експортні продажі. За 2018 рік Глобинський переробний завод переробив понад 215 тис. тонн сої, що забезпечило компанії друге місце на українському ринку з часткою 18%.

ІЦ УАК за матеріалами Астарти

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування