У жовтні 2022 року дві канадські залізниці першого класу – Canadian National (CN) і Canadian Pacific (CP) – встановили рекорди щодо перевезень зерна. Кожна з них повідомила про перевезення понад 3 млн т. Про це повідомляє Rail.insider із посиланням на Railway Age.
Canadian National 2 листопада повідомила, що жовтень був «найкращим місяцем за всю історію перевезень зерна в Західній Канаді». Обсяги перевищили 3,23 млн т. Це більше попереднього рекорду, встановленого у жовтні 2020 року, на 50 тис. т. Крім того, встановлено рекорд за весь час перевезень зерна за тиждень – понад 806 тис. т.
«Наші результати є свідченням того, чого можна досягти завдяки співпраці в ланцюзі поставок, — сказав виконавчий віце-президент CN і головний маркетинговий директор Даг Макдональд. — Коли наскрізний ланцюг постачання працює добре, ми можемо транспортувати зерно до портів і швидко повертати вагони на елеватори, щоб отримати більше зерна на ходу. Ми хотіли б подякувати нашим партнерам із ланцюга постачання за їхню участь у цьому досягненні, і ми сподіваємося на продовження співпраці».
В свою чергу компанія Canadian Pacific у жовтні також побила свій «історичний рекорд місячного тоннажу» з відвантаження зерна та зернопродуктів. Залізниця відправила понад 3,14 млн т, перевищивши попередній місячний рекорд жовтня 2020 року більш ніж на 100 тис. т.
«Перевезення рекордних обсягів зерна було б неможливим без значних інвестицій, зроблених нашими клієнтами в нові й модернізовані потужності для обробки зерна, а також інвестицій CP в інфраструктуру та вагони-хопери великої місткості», — сказала віце-президент CP Джоан Харді.
У компанії додали, що цього року завершать інвестиції в розмірі 500 млн доларів США для придбання 5 тис. 900 нових хоперів великої місткості. До кінця 2022 року залізниця матиме у своєму парку понад 7 тис. 300 нових вагонів, включаючи орендовані.
«Дуже важливо, щоб усі учасники ланцюга постачання, включаючи вантажні об’єкти клієнтів і операторів терміналів, які завантажують зерно на судна в портах, працювали на повну потужність, щоб підтримувати цей потужний імпульс», — додала Джоан Харді.
Тим часом єврокомісар із сільського господарства Януш Войцєховський минулого тижня висловив думку, що у вивезенні збіжжя з України, в умовах намагання росії заблокувати морський коридор, треба робити ставку на розвиток наземного шляху.“Зараз потрібно робити ставку на сухопутний шлях, адже важко розраховувати на постійне відновлення морського шляху. росія може й надалі вести якусь гру, тому на цьому не можна побудувати безпечного майбутнього”, — зазначив Януш Войцєховський.
Він запевнив, що ЄС підтримуватиме своїми інвестиціями розвиток сухопутного коридору для експорту української агропродукції. Він зазначив, що окрім будівництва сховищ та доведення колії, яка в Україні ширша, до спільних стандартів, Брюссель міг би включитися також у будівництво трубопроводу з транспортування олії з України до Польщі. Будівництво цього трубопроводу є ініціативою Києва, але Єврокомісія могла б знайти кошти на фінансову підтримку цього проекту.
“Ідея побудови трубопроводу, який міг би використовуватися для транспортування соняшникової олії, великим виробником якої є Україна, вдала, ЄС був би готовий підтримати цю ініціативу”, — повідомив Януш Войцєховський.
ІЦ УАК за матеріалами Rail.insider