Кабмін готовий негайно ввести в дію «дзеркальні» заходи щодо РФ, яка з 1 липня поточного року ввела додаткові обмежувальні заходи щодо транзиту української продукції по російській території в напрямку третіх країн, а саме — Казахстану, Киргизстану та інших держав.
На думку уряду, введені Росією заходи є ще одним грубим порушенням міжнародних зобов'язань як члена Світової організації торгівлі.
«Уряд вживав івживатиме всіх можливих заходів захисту національних інтересів України і протидії будь-яким проявам агресії з боку РФ. Нами підготовлено адекватні заходи, які будуть введені в дію негайно», — йдеться в заяві.
В уряді нагадали, що в зв'язку з погіршенням ситуації з транзиту, Мінекономрозвитку і Мінінфраструктури відкрили спеціальні гарячі лінії для бізнесу, в Кабміні постійно працює оперативний штаб, який відстежує ситуацію.
«Одночасно уряд піднімає питання порушення Росією норм міжнародного права у Всесвітній організації торгівлі та інших міжнародних організаціях з партнерами. Це політично мотивований акт Російської Федерації, який є ще одним проявом агресії РФ по відношенню до України. Ми вимагаємо від Росії негайно скасувати обмежувальні заходи щодо українського експорту в інші країни», — коментують в Уряді.
Пізніше в ході Погоджувальної ради у Верховній Раді, перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів прокоментував рішення уряду. Він підкреслив, що дії Росії щодо продовження товарного ембарго є відповіддю на продовження антиросійських санкцій, анонсованих урядами США і країн Євросоюзу.
Разом з тим, зазначив Кубів, зараз не можна «переносити питання економічного характеру в політичний популізм».
«Очевидно, що дії Росії економічно і юридично не обґрунтовані, але вони приведуть до погіршення торгових відносин з третіми країнами. Вони носять дискримінаційний характер. Ми внесемо "дзеркальні" санкції відносно товарів і транзиту. Ми піднімемо "дзеркально" мита на російські товари», — зазначив Кубів.
Він наголосив, що Україна виступає проти торгової війни, і не вважає політику «меч-на-меч і кров-на-кров» вирішенням проблеми. Однак Київ обов'язково підрахує втрати, які понесе український бізнес.
ІЦ УАК за матеріалами Agravery