06.07.2016 14:06

Ірландія готова імпортувати добрива з України

версія для друку
06.07.2016 14:06

Україна є одним з найбільших виробників добрив в Європі. На жаль, тарифи на імпорт в розмірі 5,7% обмежують такі країни, як Ірландія, в закупівлі цієї продукції з України. Про це йшла мова під час зустрічі з представниками Асоціації фермерів Ірландії президента торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова.

«Ми раді відкрити для себе нові шляхи торгово-економічного співробітництва з вашою країною. Ірландія для України - поки незвіданий ринок, але ми сподіваємося, що в недалекому майбутньому між ТПП України і вашою Асоціацією буде підписаний меморандум про співпрацю, і ми зможемо використати всі доступні нам механізми впливу на зміни в розмірі тарифів, які не дозволяють більш тісно співпрацювати Україні з країнами Європейського Союзу», - зазначив Геннадій Чижиков.

Асоціація нещодавно опублікувала звіт з питань анти-демпінгових зборів і тарифів на імпорт добрив. Згідно з ним, фермери ЄС втрачають близько 1 млрд. євро на рік, а фермери Ірландії втрачають 50-70 млн. євро на рік через жорстку тарифну політику.

Країни Європейського Союзу витрачають на добрива 19 млрд. євро в рік. З 1970 по 2002 р. ціни на добрива в Європі виросли на 123%. У Бразилії ціни навпаки впали - на 65%. Потенційна потужність виробництва добрив в Україні становить понад 8 млн. тонн, але в 2015 р. Україна експортувала всього 660 тис. тонн добрив в Європу. Причина цього - брак сировини в Україні, і його висока ціна закордоном.

«Ми готові підтримати Україну в продажу добрив в країни ЄС без тарифів. Разом, використовуючи навіть політичну підтримку, ми можемо вплинути на уряд для максимального зменшення тарифних ставок. Ми будемо піднімати це питання під час зустрічі в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, посилаючись на підтримку кількох комісарів ЄС, які на наше прохання активно займаються цим питанням», - додав президент Асоціації фермерів Ірландії Джо Хілі.

ІЦ УАК за матеріалами Agronews


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування