04.01.2021 10:50

Іпотечний банк розвитку аграрного виробництва та сільських територій залучить в АПК не менше ніж $20 млрд — заява

версія для друку
04.01.2021 10:50

Запуск в Україні спеціалізованого іпотечного банку розвитку аграрного виробництва та сільських територій дозволить залучити в АПК на передодні відкриття ринку землі не менше ніж $20 млрд.

Такий проноз зробив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко для матеріалу про головні виклики (та шляхи їх вирішення) для України на 2021 рік.

"Дуже важливим мало би стати створення Іпотечного банку розвитку аграрного виробництва та сільських територій, і для його створення були усі необхідні умови, а саме землі с/г призначення, які перебували у власності держави. Цього було б достатньо, щоб мати капітал банку, який становив би не менше ніж $20 млрд. Це були б середні і довгострокові кредитні ресурси, які були необхідні для того, щоб фінансувати розвиток відкриття ринку землі. Адже проблема номер один — де взяти кошти малим та середнім фермерам для того, щоб купити землю, яка може з’явитись наступного 2021 року для продажу", — вважає він.

Леонід Козаченко також оцінив наслідки 2020 року для АПК:

«Звичайно, рік не був катастрофічний, але втрати, яких ми зазнали, суттєві. В першу чергу ми зменшили виробництво зернових культур та в тваринництві значно зменшилось виробництво молока. В цілому, якщо брати в цифрах, то валова продукція суттєво не зменшилась, бо зросла в ціні, а от обсяги виробництва, на жаль, впали. Що було головною перешкодою для стабільного розвитку? В першу чергу — відсутність належної вертикалі державного управління. Ми говорили про те, що великою помилкою була ліквідація Міністерства сільського господарства; потім ми почули, що воно було створене, але все ж таки відсутність цього Міністерства упродовж 2020 року було відчутним. Попри це, ми не мали чіткої стратегії розвитку аграрного сектору, яку повинна імплементувати команда цього Міністерства, не було чіткої програми реалізації цієї стратегії. Це все стало основною проблемою».

ІЦ УАК за матеріалами AgroPolit


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування