21.06.2016 13:10

Інвестиції у сільське господарство суттєво зросли

версія для друку
21.06.2016 13:10

На фоні відносної незмінності обсягів інвестицій по економіці України капітальні інвестиції у сільське і лісове господарство за січень–березень 2016 року порівняно з відповідним періодом попереднього року зросли майже на 57%. Про це сказав завідувач відділу інвестицій ННЦ «Інститут аграрної економіки», к. е. н. Микола Кісіль, передає прес-служба інституту.

За даними Держстатистики, на розвиток сільського господарства, мисливства і надання пов’язаних із ними послуг за перший квартал цього року було спрямовано 6,68 млрд грн, а на розвиток лісового господарства і лісозаготівель — 176,7 млн грн. Це складає 13,5% вкладень в економіку, пояснив науковець.

Крім того, капітальні інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів також зросли на 45,5% і становили 3,3 млрд грн.

Це свідчить про інвестиційну привабливість агропродовольчого підкомплексу, зауважив експерт.

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, на одну гривню вкладень у харчову промисловість інвестиції в аграрне виробництво склали 2 грн. З огляду на циклічність змін інвестиційних пріоритетів в основні галузі АПК таке співвідношення між капіталовкладеннями яскраво характеризує стан пріоритетності сільського господарства, зазначив Микола Кісіль.

За прогнозами Інституту аграрної економіки, пріоритетність інвестування сільського господарства, яка розпочалася з 2010 року, досягне максимуму у 2015–2017 роках. Потім вона буде поступово послаблюватися до 2025 року і тоді, за розрахунками науковців, співвідношення між інвестиціями у основні галузі агропродовольчого підкомплексу — сільське господарство та харчову промисловість — набуде рівноваги 1:1.

Після 2025 року потреба в заміні наявних і створенні додаткових потужностей харчової промисловості переважить сільське господарство, що обумовить відповідну зміну інвестиційних пріоритетів.

Отже, наразі в умовах пріоритетності інвестицій у сільське господарство слід створювати найкращі умови для її прояву, що дозволить досягти максимального макроекономічного ефекту, підсумував Микола Кісіль.

ІЦ УАК за матеріалами Agravery

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування