11.01.2019 16:20

Інфляція опустилася до п'ятирічного мінімуму - НБУ

версія для друку
11.01.2019 16:20

Національний банк обіцяє й надалі спрямовувати свою політику на уповільнення темпів зростання цін і досягнення середньострокової цілі щодо інфляції на рівні 5% плюс/мінус 1 п.п.


Споживча інфляція в Україні в 2018 році на рівні 9,8% очікувано перевищила ціль Національного банку - 6% плюс/мінус 2 п.п. на кінець року - під дією факторів, на які монетарна політика регулятора має обмежений вплив.
Як зазначається в матеріалах НБУ, йдеться в першу чергу про підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів, зростання виробничих витрат під впливом підвищення заробітних плат, підвищення світових цін на нафту протягом більшої частини року, а також звуження пропозиції овочів борщового набору через несприятливі погодні умови. Зазначається, що важливим драйвером інфляції був споживчий попит, який зростав завдяки підвищенню заробітних плат. Протягом більшої частини року вагомими факторами, які впливали на економічні настрої, були невизначеність щодо відновлення співробітництва з Міжнародним валютним фондом і високі зовнішні ризики. Національний банк обіцяє й надалі спрямовувати свою політику на уповільнення темпів зростання цін і досягнення середньострокової цілі щодо інфляції на рівні 5% плюс/мінус 1 п.п. Оновлений макроекономічний прогноз регулятор планує оприлюднити 31 січня. «Інфляція знизилася до однозначного рівня вперше за останні п'ять років, але більш важливим є те, що ми дійсно побачили минулого року розворот інфляційного тренду - після досить відчутного стрибка інфляції в 2017 році інфляційний тиск на економіку поступово знижується», - підкреслив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб у ході зустрічі з журналістами. 

ІЦ УАК за матеріалами УНІАН


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування