Міністр-координатор з економічних питань Індонезії Аірлангга Хартарто підтвердив, що Індонезія, найбільший у світі виробник пальмової олії, офіційно запровадить програму біодизеля B40, починаючи з 1 січня 2025 року. Очікується, що біодизель на основі пальмової олії зменшить викиди вуглекислого газу (CO2) до 40 млн тонн щорічно.
«Ми прагнемо розпочати програму біодизеля B40 1 січня 2025 року», — сказав Аірлангга під час прес-конференції на міністерській зустрічі Ради країн-виробників пальмової олії (CPOPC) у п’ятницю, 29 листопада.
Міністр також повідомив, що уряд погодився збільшити національну квоту на виробництво пальмової олії для задоволення потреб програми B40.
«З нинішньою схемою Агентство з управління фондами плантацій пальмової олії (BPDPKS) готове надати фінансування, щоб покрити ціновий розрив між сирою пальмовою олією (CPO) і дизелем», — сказав він.
Прискорення впровадження біодизелю B40, який поєднує 40 відсотків біопалива на основі пальмової олії з дизелем, є ключовою частиною зобов’язань уряду зробити Індонезію більш екологічною та стійкою.
Аірлангга Хартарто сказав, що програма B40 узгоджується з баченням президента Прабово Субіанто щодо продовольчої безпеки, енергетичної незалежності та подальшої індустріалізації промисловості пальмової олії.
За допомогою ініціативи B40 уряд прагне розширити використання біодизеля на основі пальмової олії в різних типах транспортних засобів. За словами міністра економіки Індонезії, програма B40 має потенціал для значного внеску в глобальні зусилля зі скорочення викидів вуглецю.
«За програмою B35 ми скоротили близько 32 млн тонн CO2. За допомогою B40 ми очікуємо скорочення викидів більше ніж на 40 млн тонн CO2», – додав він.
Під час того ж заходу міністр плантацій і сировинних товарів Малайзії Датук Сері Джохарі Абдул Гані високо оцінив індонезійську програму B40, назвавши її конкретним внеском у скорочення глобальних викидів вуглецю та підтримку переходу до зеленої енергії.
«Використання біодизелю, виготовленого з пальмової олії, має бути сприйняте в усьому світі, оскільки воно вже значно скоротило викиди вуглецю», — сказав Абдул Гані.
На думку аналітиків, реалізація зазначених планів Індонезії збільшить річний попит на пальмову олію на 1,5-1,7 млн тонн.
ІЦ УАК за матеріалами Jakarta Globe