08.09.2021 10:35

Indigo та IFC розпочинають в Україні «пілот» з вуглецевого землеробства

версія для друку
08.09.2021 10:35

Indigo Agriculture Europe GmbH та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) розпочинають партнерство для вивчення можливостей розвитку вуглецевого землеробства в Україні.

Організації спільно підготують початкове техніко-економічне обґрунтування для вивчення місцевих агрономічних факторів  та економіки аграрних підприємств. Результати ТЕО стануть основою для прийняття рішення щодо залучення українських виробників до пілотного проекту з вуглецевого землеробства у 2022 році, говориться у повідомленні Indigo Agriculture.

«Вуглецеве землеробство означає запровадження та адаптацію відновлювальних (регенеративних) методів господарювання, які можуть зменшити викиди основних парникових газів від агровиробництва, а також отримання двоокису вуглецю з атмосфери та збереження його в ґрунті. Документальне оформлення змін у методах господарювання, а також оцінка та моделювання їх впливу на зміну клімату, дасть можливість сільгоспвиробникам, які беруть участь у зареєстрованих програмах вуглецевого землеробства, генерувати та продавати вуглецеві кредити, і в такий спосіб отримати нове джерело доходу, одночасно допомагаючи сільському господарству стати частиною рішення проблеми зміни клімату», — пояснюють організатори.

Як зазначається, вуглецева програма Indigo є першою подібною ініціативою в Європі, яка використовує нову методику Верифікованих Вуглецевих Стандартів (VCS), затверджену Verra. Ця методика є унікальною, оскільки дає можливість кількісно оцінити як скорочення викидів основних парникових газів від сільськогосподарського виробництва, так і збільшення обсягів збереженого в ґрунті органічного вуглецю в результаті використання регенеративних сільськогосподарських практик. Дотримання методики VCS підтверджує достовірність усіх вуглецевих кредитів, отриманих шляхом впровадження цих методів, які по суті є винагородою для агровиробників, що запроваджують методи вуглецевого землеробства. Інтерес до цих інновацій вже виявили такі компанії, як Barclays, JP Morgan, Maple Leaf Foods та Ralph Lauren Corporation, які взяли на себе зобов'язання придбати перші верифіковані сільськогосподарські вуглецеві кредити.

«Партнерство між IFC та Indigo впроваджується в рамках проєкту IFC «Розвиток кліматично-орієнтованого сільського господарства в Україні», що реалізується за фінансування Міністерства фінансів Австрії. Успіху цього партнерства сприятимуть також знання та досвід Indigo, отримані нею під час розробки програми зі скорочення викидів парникових газів у США, яка зараз проходить експериментальне випробування в Німеччині», — додають в компанії.

Рішення про початок цього партнерства також підтверджує той факт, що Україна має одну з найбільших можливостей серед усіх країн Європи для збільшення потужності поглинання природного вуглецю, додали в Indigo Agriculture.

«Спільно з IFC ми будемо використовувати знання, отримані в рамках цього партнерства, для формування обґрунтованого бачення того, як вуглецеве землеробство може розвиватися в Україні, а також можливостей для впровадження повної програми Indigo Carbon, яка винагороджує виробників за отримання перевірених даних на викиди вуглецю у сільському господарстві. Це також доповнить роботу, яку ми вже проводимо в Україні, в рамках якої ми пропонуємо сільгоспвиробникам біологічні рішення для підвищення ефективності використання води та поживних речовин, що також відіграє важливу роль у збагаченні ґрунту», — прокоментував керівник Indigo Agriculture Europe Георг Горес.

У свою чергу керівник регіональної програми по роботі з фінансовими інститутами, Європа та Центральна Азія, IFC Вітторіо Ді Белло заявив, що одним із стратегічних пріоритетів IFC в Україні є забезпечення доступу аграрного сектору країни до фінансових ресурсів. 

«Співпраця з Indigo Agriculture Europe допоможе створити передумови для вуглецевого землеробства як ринкового стимулу для розвитку фінансування для кліматично-орієнтованого сільського господарства. Ці зусилля сприятимуть адаптації сектору до зміни клімату, одночасно підвищуючи конкурентоспроможність аграрної галузі на світовому ринку та поширюючи використання кліматично-оптимізованих сільськогосподарських методів в Україні», — додав він.

ІЦ УАК за матеріалами agroportal

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування