27 квітня 2016 року у Києві розпочав роботу II національний Форум з пiдтримки експорту «Відкриваємо країни. Об'єднуємо бізнес». На церемонії відкриття присутні обгворили широке коло питань, пов'язаних з підтримкою і просуванням товарів та послуг українських підприємств-експортерів на ринки іноземних країн, що буде сприяти диверсифікації експорту, збільшенню кількості робочих місць на підприємствах – експортерах, а також модернізації економіки, забезпечення її сталого та поступового зростання.
Зокрема, виступаючи із вітальним словом до присутніх, народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко наголосив на важливості подібних заходів. "Експортна політика держави є одним із ключових питань, яке впливає на розвиток реального сектору економіки. І про це потрібно говорити чи не щодня. Сьогодні тут присутні представники іноземних торгових місій, делегати та дипломати з різних країн світу. Але, на жаль, представників нового українського уряду у цьому залі немає. Це може означати лише одне - подальший розвиток експорту та міжнародного співробіництва для них не є пріоритетним питанням" - сказав пан Козаченко.
Яскравий приклад такого відношення з боку влади, на думку пана Козаченка, є також зняття урядових торгових санкцій з Ірану, датованих ще 2004 роком. "Лише три країни світу не зняли санкції проти цієї країни - це Саудівська Аравія, Ірак та Україна. Відновлення торгових зв`язків із цією країною могло б дати значні валютні надходження до бюджету нашої країни. Чотири місяці тому Уряд Ірану передав замовлення на виготовлення залізничних вагонів, вантажівок, станцій для перекачування нафти та газу - усе це на суму понад 12 млрд доларів. Але зараз жоден із цих проектів не може бути реалізований, через недалекоглядну політику держави. Постанова Кабінету Міністрів України 12-річної давнини щодо запровадження санкцій проти Ірану, все ще не скасована" - констатував політик.
Загалом, учасниками Форуму стали близько 500 представників українських підприємств-експортерів, десятки іноземних імпортерів, члени Уряду України та представники зарубіжних органів влади, представники ЄС, дипломатичних місій, акредитованих в Україні, експерти у сфері зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій, кредитування, банківської справи, страхові організації, а також інші провідні експерти. У форумі взяли учать чисельні бізнес-делегації із Китаю, країн Європейського Союзу, Африки, СНД тощо.
В рамаках Форуму заплановано низку панельних дискусій та спеціалізованих секцій з питань державної підтримки експортоорієнтованих галузей економіки, міжнародного співробітництва та посилення торгово-економічних зв`язків України з Китаєм і Африкою, подолання бар`єрів у торгівлі з країнами СНД, а також змінам у сфері митного та податкового законодавства.
ІЦ УАК