Міжнародна рада по зерну (IGC) передбачає, що через посушливі погодні умови виробницво зернових в Північній Америці, ЄС та Автралії буде нижчим, ніж очікувалося раніше. На сьогодні прогноз становить 2038 млн т, що на 4,2% менше за показники 2016/17 МР.
Загалом очікується, що виробництво пшениці знизиться на 3% до 732 млн т, а кукурудзи – на 4,9% до 1020 млн т.
Якщо говорити про споживання, то тут прогноз залишається майже незмінним, порівняно з попереднім МР. Світові експерти також очікують, що зниження виробництва не стане проблемою, оскільки минулорічні запаси зернових компенсують скорочення виробництва. На торгівлю зниження також фактично не вплине. Адже рекордний продаж кукурудзи має компенсувати спад в експорті пшениці, ячменю та сорго.
Виробництво сої також має негативні зміни. Так, порівняно з червневим прогнозом, очікується скорочення на 0,86% (- 3 млн т), а в порівнянні з даними минулого року – на 1,7% (6 млн т). Головною причино цього стало зниження майбутньої врожайності сої в США, які на сьогоднішній день залишаються найбільшим виробником.
Також IGC знизив і прогнози світового споживання сої на 0,57% ( -2 млн т). Проте навіть ця цифра на 3,2% вище минулорічних даних. Липневі прогнози щодо світової торгівлі залишилися на рівні 148 млн т. В 2016/2017 МР цей показник на 3,5% (5 млн т) був нижчим, і такий прогнозований ріст в 2017/2018 пов'язують із збільшенням попиту зі сторони Китаю.
Аналітичний департамент УАК.