28.02.2020 12:50

IGC: побоювання щодо поширення коронавірусу стали однією з головних причин зниження індексу GOI

версія для друку
28.02.2020 12:50

У новому звіті аналітики IGC встановили рекордні прогнози щодо вирощування зернових у світі за три останні роки.

Так, за новими даними у 2019/20 МР виробництво зернових очікується на рівні 2,172 млн т, що на 2 млн т більше, порівняно з прогнозами попереднього звіту і є другим за величиною прогнозом в історії. Прогнози світового рівня споживання зернових знизили на 1 млн т, порівняно з даними січневого звіту, в основному через зниження рівня споживання пшениці в світі. Проте, саме збільшення обсягів поставок пшениці стало однією з головних причин підвищення прогнозів щодо світового рівня торгівлі зерновими на 2 млн т, порівняно з січневим звітом. Далі за окремими культурам детальніше.
За новими очікуваннями світовий рівень виробництва пшениці збільшиться на 2 млн т проти даних попереднього звіту, в основному через кращі врожаї в Індії. Споживання пшениці у 2019/20 МР за новими прогнозами знизилось на 1 млн т, порівняно з даними січневого звіту, але це все одно більше на 14 млн т, порівняно з даними за 2018/19 МР. Світовий рівень запасів пшениці, за новими прогнозами, становитиме 275 млн т, що на 3 млн т більше за дані січневого звіту та є новим 4-річним рекордом. Такі прогнози встановлено, в основному, за рахунок збільшення запасів пшениці у Китаї та Індії.
Позитивна динаміка щодо обсягів виробництва торкнулась й кукурудзи. Так, у лютневому звіті очікується, що світовий рівень виробництва цієї культури збільшиться до 1112 млн т, що на 1 млн т більше, порівняно з даними минулого звіту. Такий прогноз встановлено через очікування експертів щодо збільшення у світі 2020/21 МР посівних площ під кукурудзу на 1%, в основному, за рахунок США. Внаслідок підвищення прогнозів щодо обсягів виробництва кукурудзи, очікується, що світові запаси, рівень споживання та торгівлі зростуть на 1 млн т відповідно по кожній категорії, порівняно з даними минулого звіту.
Прогнози щодо виробництва сої у світі підвищили на 3 млн т, порівняно зданими січневого звіту за рахунок кращих врожаїв в Південній Америці. Але, такі показники для 2019/20 МР є все одно меншими на 17 млн т, порівняно з даними за 2018/19 рік через зменшення обсягів виробництва даної культури в США. Рівень світової торгівлі соєю очікуються на рівні 18 млн т, що на 2 млн т більше, порівняно з даними січневого звіту. Такі прогнози встановлено за рахунок очікування аналітиків збільшення посівних площ під сою в США в 2020/21 МР на 4%.
Виробництво рису у світі у 2019/20 МР за новими прогнозами зменшиться на 1 млн т, порівняно з 2018/19 МР. Збільшення врожаю цієї культури в Індії (за рахунок великої кількості дощів) не компенсувало низькі врожаї в Китаї та Індії.
Варто зазначити, що гарні очікування щодо врожаю та виробництва зернових не в змозі компенсувати побоювання щодо розповсюдження коронавірусу та його впливу на зниження експортних цін на зерно олійних культур. В результаті, у лютневому звіті індекс IGC GOI за зменшився на 3%, порівняно з даними січневого звіту.
Аналітичний департамент УАК


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування