30.10.2020 08:55

IGC: Через проблеми з врожаєм в Україні у світі очікують зменшення виробництва зернових

версія для друку
30.10.2020 08:55

У жовтневому звіті експерти Міжнародної зернової ради знизили прогнози щодо виробництва зернових на 1 млн т (до 2226 млн т), порівняно з минулим звітом, в основному через гірший врожай кукурудзи в Україні та країнах ЄС.

Світовий рівень споживання зерна може зрости на 3 млн (до 2223 млн т), порівняно з вересневим звітом. При цьому зниження виробництва та збільшення попиту посприяли зменшенню прогнозів щодо кінцевих запасів зерна у світі на 10 млн т (до 619 млн т).
Очікується, що виробництво пшениці складе 764 млн т і це на 1 млн більше, порівняно з минулим звітом та є рекордним показником за останні 4 роки. За рахунок нарощення попиту з Китаю, експерти прогнозують, що світовий рівень торгівлі цією культурою збільшиться до 185 млн т. Через нарощення обсягів споживання пшениці та її використання у промисловості, новий прогноз щодо попиту на неї складає 751 млн т, що на 3 млн т більше, порівняно з вересневими даними та є новим рекордом. За рахунок активного пожвавлення попиту кінцеві запаси можуть знизитись до 291 млн т (-3 млн т, порівняно з минулим звітом).

Суттєво знижено прогнози щодо виробництва кукурудзи. Так, за новими даними очікується, що світовий обсяг її виробництва складе 1156 млн грн, що на 4 млн менше, порівняно з вересневими звітом. Світові кінцеві запаси можуть знизитись до 279 млн т (- 6 млн т, порівняно з минулим звітом), в основному за рахунок зниження запасів в Китаї. Обсяг торгівлі кукурудзою у світі, навпаки, може встановити новий рекорд та скласти 180 млн т (+2 млн т, порівняно з минулим звітом).
Прогнози на 2020/21 МР щодо світового рівня виробництва сої знижено на 3 млнт т (до 370 млн т) у порівняні з минулим звітом, але при цьому вони залишаються рекордними за останні 4 роки, в основному за рахунок потенційно більшого врожаю в країнах південної півкулі.

Споживання сої може досягти нового рекордного об’єму - 370 млн т, в основному за ранок пожвавлення попиту на цю культури з низки невеликих країн, котрі не мають доступу до її альтернатив - ріпаку і сорго. Торгівля соєю у 2020/21 МР може знизитись на 1 млн т (до 167 млн т), порівняно з попереднім МР, за рахунок незначного зниження попиту з Китаю.


Індекс цін зернових та масляних культур IGC GOI за жовтень зріс на 8% через укріпленні цін за рахунок невизначеності щодо прогнозованих об’ємів виробництва зернових та постійними ускладненням умов їх поставок. У кінці жовтня ціна на кукурудзу зросла на 18%, порівняно з кінцем вересня.
Аналітичний департамент УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування