Разом зі збільшенням експортних поставок борошна продовжує зростати і експорт пшеничних висівок, незважаючи на скорочення їх виробництва в країні.
Експорт пшеничних висівок за десять місяців 2017/18 МР (липень-квітень) виріс на 9%. Основним імпортером пшеничних висівок традиційно залишається Туреччина, на частку якої припадає 89% у загальній структурі експорту.
Євросоюз різко наростив імпорт пшеничних висівок. За звітний період поставки в цьому напрямку склали 10,1 тис. тонн проти 4,4 тис. тонн за весь 2016/17 МР. Аналогічне зростання експортних поставок спостерігається в напрямку Єгипту.
Експорт кукурудзяного крохмалю з України стабільно зростає. За підсумками семи місяців поточного 2017/18 сезону (вересень-березень) українські експортери поставили на зовнішні ринки на 24% більше кукурудзяного крохмалю, ніж за цей же період минулого сезону 2016/17.
Найбільшим імпортером останні кілька сезонів залишається Індонезія з часткою 37% в загальному обсязі експорту в 2017/18 МР. Суттєво наростили закупівлі кукурудзяного крохмалю країни ЄС. Поставки в цьому напрямку за звітний період склали 7,6 тис. тонн, що вже на 2% більше, ніж за весь 2016/17 МР. Значно збільшили імпорт країни Близького Сходу - ОАЕ та Саудівська Аравія.
З іншого боку, в загальній структурі експорту помітно скорочується частка Росії, яка в поточному сезоні закупила лише 1,5 тис. тонн кукурудзяного крохмалю проти 7,6 тис. тонн за той же час минулого року.
До слова, виробництво кукурудзяного крохмалю в Україні демонструє позитивну динаміку.
ІЦ УАК за матеріалами ukragroconsult