20.06.2024 11:55

Єврокомісія знову вводить тарифи на овес і яйця для України, на черзі цукор - ЗМІ

версія для друку
20.06.2024 11:55

Очікується, що ЄС ще більше скоротить імпорт ключових продовольчих товарів з охопленої війною України менш ніж через два тижні після застосування нової суперечливої схеми преференційної торгівлі.

Про це повідомляє європейський телеканал "Euronews".

Імпорт яєць з України досяг рівня, а це означає, що тепер Єврокомісія запровадить обмеження протягом наступних двох тижнів, повідомив Euronews представник ЄС після того, як виконавчий орган оголосив про обмеження імпорту вівса з України до 5 червня 2025 року.

За словами торговельних експертів, імпорт цукру також знаходиться в центрі уваги виконавчої влади ЄС.

Цей крок є наслідком нещодавнього коригування, про яке просили Франція та Польща, щодо тимчасового призупинення всіх тарифів і квот на експорт сільськогосподарської продукції з України після повномасштабного вторгнення росії в країну у 2022 році.

Нова схема вільної торгівлі, що діє з 6 червня, включає автоматичний захисний механізм, призначений для захисту конкретних внутрішніх секторів, які вважаються «чутливими» – яєць, птиці, цукру, вівса, кукурудзи, круп і меду – від збільшення імпорту, що виникає в результаті скасування квот і тарифів.

На практиці Комісії дозволено активувати так зване "екстрене гальмо" та знову вводити тарифні квоти, якщо імпорт цих товарів перевищує середнє арифметичне обсягів, імпортованих у період з 1 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року.

Імпорт цукру також перебуває під пильним наглядом виконавчої влади ЄС. Два джерела, ознайомлені з цим питанням, відзначили цукор як ймовірного кандидата на контроль, заявивши, що дані щодо цього товару, доступні на веб-сторінці Митного союзу, вже перевищують межу екстреного гальмування.

"Ми не можемо спекулювати щодо темпів майбутнього імпорту", - сказав Euronews інший представник Єврокомісії, додавши, що виконавча влада ЄС продовжує стежити за відповідними рівнями тригерів.

Люк Верне з аналітичного центру FarmEurope раніше розповідав Euronews, що частина українського цукру, що надходить до ЄС, може мати статус внутрішньої переробки – імпортується для реекспорту – що може вплинути на оцінку ЄК.

У разі досягнення тригерного рівня і для цукру, тарифи будуть повторно активовані протягом максимум 14 днів.

За цим питанням уважно стежить асоціація ЄС, яка представляє європейських споживачів цукру в секторі продуктів харчування та напоїв (CIUS), стурбована обмеженням обсягу імпорту ключового товару для переробки своєї продукції.

"Ми побоюємося, що в найближчі роки обсягів цукру буде недостатньо, щоб задовольнити цим попит ринку ЄС", - сказав Euronews представник CIUS.

ІЦ УАК за матеріалами Euronews

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування