20.06.2024 15:40

Єврокомісія посилила вимоги до українських перевізників у межах транспортного безвізу

версія для друку
20.06.2024 15:40

20 червня у Брюсселі заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач і Комісар ЄС з питань транспорту Адіна Велян підписали продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС.

Ідеться про «транспортний безвіз», що дасть можливість виконувати двосторонні та транзитні вантажні перевезення без необхідності отримання дозволів.

«Україна демонструє практичні результати інтеграції в економічний і логістичний простір Євросоюзу. Продовження "транспортного безвізу" - це один з таких кроків. Він забезпечить позитивну динаміку експорту до країн ЄС, що зробить нас економічно стійкішими. Також бездозвільні вантажні перевезення пришвидшують отримання українськими підприємцями товарів і комплектуючих для розвитку власного виробництва. Вдячні партнерам за такий крок солідарності, який принесе користь нашій державі та країнам єдиної Європи», – заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Окрім пролонгування Угоди, оновлений документ передбачає низку зобов’язань як для українських, так і європейських перевізників.

Зокрема, всі водії повинні будуть мати документи, що підтверджують наявність ліцензії на перевезення. Крім цього, всі вантажівки, що виконують перевезення відповідно до умов Угоди повинні бути спеціально промарковані.

«Ключове – Угода продовжена та діятиме щонайменше рік з можливістю автоматичного пролонгування до кінця 2025 року. Останні півроку ми вели активні перемовини з Єврокомісією для продовження "транспортного безвізу". І я дякую нашим перевізникам, з якими ми спільно працювали над змінами до Угоди.

Сьогодні ми маємо результат – можливість нашому бізнесу планувати свою роботу, забезпечення стабільності та прогнозованості на ринку двосторонніх і транзитних перевезень, однакові умови виконання перевезень як для українців, так і для іноземців.

Важливо, що Угода потрібна не лише Україні, вона також має позитивний вплив і на ринок ЄС. Останнє підтверджують цифри – наприклад, якщо порівнювати минулий рік із 2021-м, то імпорт з боку ЄС до України зріс на понад 45%. Експорт вітчизняних товарів саме дорогами вдалось збільшити на 45%», – підкреслив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Також одним із нововведень є наявність підтверджувальних документів для вантажівок, що виїжджають з України порожніми за товаром у країни ЄС.

Ідеться і про створення спеціальної робочої групи для аналізу впливу безвізу на ринок. Вона включатиме представників України та ЄС.

Єврокомісар зі свого боку зазначила, що підписання Угоди є важливим кроком для зміцнення співпраці між Україною та ЄС і пришвидшення інтеграції України у транспортне середовище ЄС.

Крім того, на сайті Єврокомісії повідомляється, що дана Угода містить ще одне положення: «Запровадити захисне застереження, яке дозволяє призупинити дію Угоди в певних географічних зонах, якщо ринок автомобільних перевезень у цій зоні зазнає серйозних порушень, пов’язаних з Угодою».

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення автомобільні перевезення між Україною та країнами ЄС здійснювалися на основі фіксованої кількості дозволів. Останні часто закінчувались передчасно. Підписання Угоди про лібералізацію вантажних перевезень з ЄС у червні 2022 року дозволило забезпечити сталість перевезень, зважаючи на руйнування логістичних маршрутів через вторгнення рф, і скасувало необхідність отримувати дозволи.

 

Посли ЄС погодили рамки для переговорів про вступ України до Євросоюзу

Про це у Твіттері повідомило бельгійське головування в ЄС.

Так, 25 червня відбудеться міжурядова конференція, яка дасть офіційний старт переговорам про вступ України та Молдови до ЄС.

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури та ЄК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування