18.09.2023 08:10

Єврокомісія не продовжуватиме ембарго на імпорт зерна з України, — оголошене рішення ЄК

версія для друку
18.09.2023 08:10

Після закінчення терміну дії обмежувальних заходів щодо українського експорту зерна й інших продуктів харчування до ЄС Україна погоджується ввести заходи, щоб уникнути нового сплеску в імпорті ЄС.

Про це у п'ятницю, 15 вересня 2023 року, повідомила Єврокомісія.

Європейська комісія проаналізувала дані щодо впливу експорту 4 категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС.

Було зроблено висновок, що завдяки роботі Координаційної платформи та тимчасовим заходам, запровадженим 2 травня 2023 року, викривлення ринку у 5 країнах-членах, які межують з Україною, зникли.

Конструктивна позиція всіх учасників платформи допомогла вирішити конкретні проблеми та забезпечила те, що експорт до третіх країн за межами ЄС йде та навіть збільшується.

У результаті було погоджено, що:

  • Наявні заходи припиняють діяти 15 вересня 2023 року.
  • Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи (зокрема, наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути стрибків зерна.
  • До цього часу Україна має запровадити з 16.09.2023 ефективні заходи контролю за експортом 4 груп товарів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах. Україна подасть на платформу План дій не пізніше закінчення робочого дня в понеділок, 18 вересня 2023 року.
  • Єврокомісія та Україна відстежуватимуть ситуацію через платформу, щоб мати можливість реагувати на будь-які непередбачені ситуації.
  • Європейська комісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень, поки дієві заходи з боку України діють і повністю працюють.

"Європейський Союз діяв рішуче й ефективно, щоб підтримати експорт українських зернових та інших продуктів харчування, зокрема, через шляхи Солідарності. Успіх цієї роботи призвів до тимчасових деформацій на ринках п’яти держав-членів, які мають спільний кордон з Україною, що призвело 2 травня 2023 року до введення тимчасових обмежувальних заходів щодо низки українських експортних продуктів харчування. Паралельно було створено координаційну платформу, яка об’єднала Україну, Болгарію, Угорщину, Польщу, Румунію, Словаччину та Європейську Комісію. Це сприяло розвитку інфраструктури та збільшенню матеріально-технічного потенціалу, а також усуненню адміністративних бар’єрів для експорту сільськогосподарської продукції з України", - нагадали у ЄК.

ІЦ УАК за матеріалами прес-релізу Європейської Комісії

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування