25.05.2023 15:26

ЄС продовжив на рік режим безмитної торгівлі з Україною

версія для друку
25.05.2023 15:26

Сьогодні, 25 травня, Рада ЄС схвалила регламент, який поновлює призупинення всіх мит, квот і заходів торгового захисту на український експорт до ЄС ще на рік, до червня 2024 року.

Відновлюючи ці заходи, ЄС продовжує демонструвати свою непохитну політичну й економічну підтримку України, яка все ще стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією росії.

Ці заходи допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС і підтримувати економіку в дуже складних умовах.

У поєднанні зі значною військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.

«Неспровокована та невиправдана агресивна війна росії проти України мала руйнівний вплив на економіку країни. Оновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну, і в той же час вони нададуть ЄС спосіб захисту, якщо необхідно, внутрішнього ринку від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів», - сказав Йохан Форсселл, міністр міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції.

Оголошені заходи стосуються фруктів та овочів, що підпадають під систему вхідних цін, а також сільськогосподарської непереробленої та переробленої продукції, що підпадає під дію тарифно-квотних обмежень. Мита для промислових товарів припинили діяти з 1 січня 2023 року за умовами Угоди про асоціацію.

Тепер, коли Регламент ухвалено, він буде підписаний представниками Ради та Європейського парламенту й опублікований в Офіційному журналі до набуття чинності 6 червня.

 

Президент України Володимир Зеленський і Прем'єр-міністр Денис Шмигаль подякували Європейській Раді за це рішення.

«Вітаю сьогоднішнє рішення Ради ЄС про продовження ще на рік тимчасової торговельної лібералізації на українську продукцію. Повне скасування мит і квот продовжене до червня 2024 року. У процесі нашого просування до ЄС така тимчасова лібералізація має стати постійною, без жодних винятків та обмежень. Вдячний усім членам ЄС за підтримку, яка наближає нас до вступу в ЄС», - написав Зеленський у Твіттері.

«Європейська Рада сьогодні продовжила дію «економічного безвізу» з Україною ще на рік. Це означає, що український бізнес не сплачуватиме жодних мит, квот і тарифів при експорті товару в ЄС щонайменше до червня 2024 року.

Вдячні європейським партнерам за ухвалене рішення, яке допоможе українському бізнесу й українській економіці в надскладних воєнних умовах», - зазначив Денис Шмигаль у Телеграмі.

 

ІЦ УАК за матеріалами Ради ЄС

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування