Сьогодні відбулось перше в цьому році засідання комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.
Депутати рекомендували парламенту прийняти у повторному другому читанні та в цілому як Закони законопроекти «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» (№ 8121), а також «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками» (№ 3157).
На засіданні було затверджено Звіт про роботу комітету за період роботи дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (вересень 2018 року – січень 2019 року), План роботи на період роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий 2019 року – липень 2019 року), а також пропозиції до проекту порядку денного десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий 2019 року – липень 2019 року).
З доповіддю на комітеті виступив керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл. Він акцентував увагу на пріоритетних напрямках на 2019 рік щодо наближення законодавства України в сфері розвитку сільського господарства та сільських територій до законодавства Європейського Союзу.
Зокрема, йшлося про законопроект № 6023, який розроблявся понад 2,5 роки і повністю відповідає вимогам ЄС та визначає основні географічні принципи України та ЄС. Крістіан Бен Хелл закликав парламентаріїв ухвалити цей документ та привернув увагу до законопроекту № 9162, який визначає основні засади аграрного розвитку України та його конкретні напрямки. За словами пана Хелла, цей нормативно-правовий акт хоча є рамковим, але важливим для реалізації завдань, які ставить Україна в аграрному секторі. Він також є юридичною основою для того, щоб ЄС міг підтримати фінансово розвиток сільських територій в нашій країні.
Крістіан Хелл наголосив, що ці два законопроекти є найважливішими для ЄС. Але європейська спільнота вважає не менш актуальними й інші документи. Зокрема, законопроекти, які регулюють питання управління земельними ресурсами, запобіганню рейдерству та використання ГМО. Актуальними для розвитку с/г України є законопроекти щодо розвитку кооперативів (№ 6527) та про реєстрацію тварин (№ 9022). Загалом ЄС активно співпрацює з нашою державою у пріоритетних напрямках щодо фітосанітарії, ветеринарної медицини, продовольчої безпеки тощо. Разом з Мінагрополітики розробляється 2 законопроекти про розвиток фермерських господарств.
- Після набуття чинності Угоди про асоціацію український агропродовольчий експорт до ЄС збільшився на 32%. Наш ринок є пріоритетним для вашої країни. Але в Євросоюзі дуже високі стандарти якості для с/г продукції. Ми робимо все важливе, щоб дати можливість українським продуктам вийти на ринки ЄС. Зокрема, плануємо розширити квоти для поставок яловичини, свинини, продукції птахівництва тощо, - резюмував Крістіан Хелл.
ІЦ УАК