05.02.2019 21:08

ЄС пообіцяв розширити квоти для поставок української яловичини, свинини та продукції птахівництва

версія для друку
05.02.2019 21:08

Сьогодні відбулось перше в цьому році засідання комітету Верховної Ради України з питань  аграрної політики та земельних відносин.

Депутати  рекомендували парламенту прийняти  у повторному другому читанні та в цілому як Закони законопроекти «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» (№ 8121), а також  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками» (№ 3157). 

На засіданні було затверджено Звіт про роботу комітету за період роботи дев’ятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (вересень 2018 року – січень 2019 року), План роботи на період роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий 2019 року – липень 2019 року), а також пропозиції до проекту порядку денного десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий 2019 року – липень 2019 року).

З доповіддю на комітеті виступив керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл. Він акцентував увагу на пріоритетних напрямках на 2019 рік щодо наближення законодавства України в сфері розвитку сільського господарства та сільських територій до законодавства Європейського Союзу.

Зокрема, йшлося про законопроект № 6023, який  розроблявся понад 2,5 роки і повністю відповідає вимогам ЄС та  визначає основні географічні принципи України та ЄС. Крістіан Бен Хелл закликав парламентаріїв  ухвалити  цей документ та привернув увагу до законопроекту № 9162, який   визначає основні засади аграрного розвитку України та його конкретні напрямки. За словами пана Хелла, цей нормативно-правовий акт хоча є рамковим, але  важливим для реалізації завдань, які ставить Україна в аграрному секторі. Він також є юридичною основою для того, щоб ЄС міг підтримати фінансово   розвиток сільських територій в нашій країні.

Крістіан Хелл наголосив, що ці два законопроекти є найважливішими для ЄС. Але європейська спільнота вважає не менш актуальними й інші документи. Зокрема,  законопроекти, які регулюють питання управління  земельними ресурсами, запобіганню рейдерству та використання ГМО.  Актуальними для розвитку с/г України є законопроекти щодо розвитку кооперативів  (№ 6527) та про реєстрацію тварин (№ 9022). Загалом ЄС активно співпрацює з нашою державою у пріоритетних напрямках щодо фітосанітарії, ветеринарної медицини,  продовольчої безпеки тощо. Разом з Мінагрополітики розробляється 2 законопроекти про розвиток фермерських господарств.

- Після набуття чинності  Угоди про асоціацію український агропродовольчий експорт до ЄС збільшився на 32%. Наш ринок є пріоритетним для вашої країни. Але в Євросоюзі дуже високі стандарти якості для с/г продукції. Ми робимо все важливе, щоб дати можливість українським продуктам вийти  на ринки ЄС. Зокрема, плануємо розширити квоти для поставок яловичини, свинини, продукції птахівництва тощо, - резюмував Крістіан Хелл.

ІЦ УАК


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування