18.06.2024 17:38

ЄС подовжив транспортні коридори TEN-T до України та Молдови

версія для друку
18.06.2024 17:38

Рада Європейського Союзу 13 червня ухвалила постанову щодо розвитку Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T). Зокрема, йдеться про плани подовжити транспортні коридори мережі до України та Молдови.

Зауважується, що новий регламент розширює чотири європейські транспортні коридори мережі TEN-T до України та Молдови, водночас зменшуючи рівень транскордонного сполучення з рф і Білоруссю.

Також регламент об’єднує коридори основної мережі з коридорами вантажних залізничних перевезень у так звані "Європейські транспортні коридори". Вони мають найвище стратегічне значення для розвитку стійких і мультимодальних вантажних і пасажирських транспортних потоків у Європі.

«Мережа TEN-T буде розроблятися чи модернізуватися крок за кроком з новим регламентом, який встановлює чіткі терміни її завершення в три етапи: до 2030 року — для базової мережі, 2040 року — для розширеної базової мережі та 2050 року — для всеосяжної мережі. Новий проміжний термін до 2040 року було введено, щоб прискорити завершення великомасштабних, головним чином транскордонних проектів, таких як відсутність залізничних сполучень, перед кінцевим терміном до 2050 року, який стосується ширшої всеосяжної мережі. Наприклад, нове високошвидкісне залізничне сполучення між Порту та Віго та Будапештом і Бухарестом має бути завершено до 2040 року», — додав віце-прем’єр-міністр і міністр мобільності Бельгії Жорж Гілкінет.

Після ухвалення законодавчий акт мають підписати президенти Ради та Європейського парламенту перед публікацією в офіційному журналі ЄС найближчим часом. Переглянуте положення набере чинності через 20 днів після публікації.

Довідково: Пропозиція щодо переглянутого регламенту була прийнята Єврокомісією 13 грудня 2021 року як частину законодавчого пакету для ефективної та екологічної мобільності. У відповідь на вплив агресивної війни росії проти України Комісія прийняла змінену пропозицію 27 липня 2022 року, вносячи кілька змін до початкового тексту. Переглянута пропозиція передбачає уніфікацію мережі TEN-T за допомогою європейської стандартної колії. Вона також прагне покращити сполучення України та Республіки Молдова з ЄС через розширення відповідних європейських транспортних коридорів.

Також може бути корисно: Процедура ліцензування перевізників відповідатиме європейським стандартам - ухвалено постанову Кабміну.

ІЦ УАК за матеріалами Ради ЄС

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування