25.01.2018 16:40

ЄС-Меркосур: ЄС не повинен іти на поступки у торгових переговорах

версія для друку
25.01.2018 16:40

Напередодні зустрічі міністерського рівня між ЄС і Латиноамериканським торговим блоком Меркосур, Copa і Cogeca закликало ЄС не збільшувати частку продовольчих товарів, імпортованих до ЄС  від країни-членів Меркосур у рамках торгових переговорів.

Виступаючи на прес-конференції, Генеральний секретар Copa і Cogeca Пекка Песонен зазначив: "У рамках співпраці щодо сільського господарства, ЄС надав забагато країнам Меркосур, не отримавши натомість бажаного. Звіт Об'єднаного дослідницького центру (JRC) показує, що потенційна торгова угода може коштувати аграрному секторові ЄС понад 7 мільярдів євро".

Більшість імпортованих до країн ЄС яловичини, цукру, м’яса птиці та апельсинового соку вже ввозяться з цих країн. Так, понад 75% яловичини, що імпортується до ЄС, вироблено країнами Меркосур. Якщо говорити про м’ясо бройлерів, то розширення пропозиція може призвести до втрат місцевими торгівельними мережами, які реалізують 150 мільйонів голів бройлерів, вирощених в ЄС, і може вплинути на зростання безробіття у сільській місцевості ", - додав Песонен.

"Потреба у цукрі та етанолі також значною мірою задовольняється країнами Меркосур. Крім того, ці країни не планують скорочувати частку цих товарів та поступатися своїми позиціями. Тому ми закликаємо ЄС дотримуватися імпортних мит, аби уникнути  надлишкового постачання на внутрішньому ринок ЄС та забезпечити рівноправні умови усім товаровиробникам», - сказав Песонен.

Підсумовуючи,  Песонен закликав ЄС мінімізувати доступ на ринки яловичини, цукру,  курятини, етанолу, рису та апельсинового соку. Фермери та їх кооперативи, на думку Генерального секретаря Copa і Cogeca, не повинні розплачуватися за можливість торгівлі з країнами Меркосур в обмін на поступки в інших галузях.

Аналітичний департамент УАК


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування