Європейський союз має докладати максимум зусиль заради того, щоб Україна могла продавати свою сільськогосподарську продукцію, а країни глобального Півдня отримували українське збіжжя.
Про це сказав міністр сільського господарства ФРН Джем Оздемір перед початком Ради сільського господарства та рибальства ЄС у Люксембургу в понеділок, передає кореспондент Укрінформу.
Після виходу з Чорноморської зернової ініціативи росія цілеспрямовано бомбардує зернову логістику та продовжує цілеспрямовано використовувати голод як зброю, - заявив Оздемір, який сам фактично став свідком злочинних дій рф під час нещодавнього перебування в Одесі.
«Ми маємо зробити все, щоби уможливити експорт зерна Чорним морем. ЄС також має з повною силою працювати над тим, щоби «коридори солідарності» працювали та були посилені. Наша спільна мета - щоби Україна могла продавати свої сільськогосподарські продукти», - сказав міністр.
За його словами, Німеччина працює над цим, зокрема, у переговорах з українським колегою Миколою Сольським, «але без зайвого популізму та не годуючи путінську пропаганду». До цього Оздемір закликав і колег по ЄС.
Він також зазначив, що радів би, якби Польща була більш активним гравцем у цьому питанні. «Ми потребуємо тут сильного польського голосу, з урахуванням досвіду, який Польща має в питанні путіна та росії, але також по інших питаннях», - додав політик.
Чотири країни Центральної Європи 26 вересня закликали Європейський союз ретельно перевірити «коридори солідарності», якими українське зерно проходить до третіх країн.
Представники міністерств сільського господарства Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини стверджують, що частина транспортованого зерна залишається в таких країнах, як Польща, і шкодить місцевим фермерам.
Микола Сольський обговорив з німецьким колегою експорт української агропродукції.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у рамках участі в засіданні Ради з питань сільського господарства та рибальства (AgriFish) провів чергову зустріч з федеральним міністром продовольства та сільського господарства Федеративної Республіки Німеччина Джемом Оздеміром. Засідання AgriFish проходить 23-24 жовтня в Люксембурзі.
Сторони обговорили питання експорту української сільськогосподарської продукції в Європу. Зокрема, транзит збіжжя до європейських портів. А також роботу морського коридору з портів Одеси.
Микола Сольський повідомив, що Україна в рамках ініціативи «Grain from Ukraine» планує відправлення суден з гуманітарним зерном до країн Африки. Зокрема, 25 тис. тонн - до Нігерії, 32 тис. тонн - Судану та 12,5 тис. тонн - Сомалі.
Джем Оздемір висловив свою солідарність і зазначив, що його країна продовжить підтримку українських фермерів.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики й Укрінформу