17.09.2015 12:36

ЄБРР позитивно оцінює аграрні реформи в Україні

версія для друку
17.09.2015 12:36

Незважаючи на загальний спад економіки, геополітичні виклики та конфлікт на Сході країни, сільське господарство України збільшує виробничі та експортні показники. Про це заявив директор департаменту з питань агробізнесу ЄБРР Жиль Меттеталь під час бізнес-форуму «Інвестиції в сільське господарство і продовольство України» у Лондоні.

Раніше в статті для Financial Times він підкреслював, що Євросоюз вважає Україну надійним торговим партнером та всебічно підтримує реформи в аграрному секторі. На його думку, одним з факторів стрімкого росту галузі є сильний агробізнес та конструктивний діалог з владою. «В Міністерстві аграрної політики та продовольства розробляється Стратегія розвитку сільського господарства. Вжиті важливі заходи в напрямку дерегуляції. Діалог підприємств та влади є одним з основних факторів, що сприяють успіху галузі. Це урок, який сільське господарство України може дати світу», — написав Жиль Меттеталь.

Він також позитивно оцінив взаємодію Мінагрополітики з міжнародними партнерами в особі ЄБРР та ФАО, у тому числі з залучення інвестицій. Так, протягом останніх 5 років ЄБРР інвестував в агробізнес України понад 1 млрд дол, додатково залучено 110 млн дол. комерційних кредитів. «Агропромислове виробництво на сьогодні залишається однією з найбільш інвестиційно привабливих галузей в економіці України. Наш кредитний портфель з агробізнесу складає близько 780 млн дол. Ми продовжуємо активно інвестувати в галузь, наш бізнес-план на 2015 рік перевищує 330 млн дол. США. Один з майбутніх проектів, який ми розглядаємо, — крупний кредит для великої вітчизняної компанії задля розширення присутності на європейських ринках», — підкреслив експерт.

Зі свого боку Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко висловив вдячність європейським партнерам за підтримку реформ в Україні: «Ми стикаємося з серйозними проблемами в цьому році, проте сповнені рішучості, щоби прискорити реформи, подолати корупцію, створити належні умови для бізнесу та залучення інвестицій».

ІЦ УАК за матеріалами Прес-служби Мінагрополітики 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування