16.10.2018 16:00

Господарства населення виготовляють 40% агропродукції

версія для друку
16.10.2018 16:00

Виробництво 40% сільськогосподарської продукції в Україні припадає на приватні господарства населення. Проте, лише 4,5%, або 166 тис. жителів сільської місцевості бажають зареєструватися в державних фіскальних органах як суб'єкти фермерської господарської діяльності.

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, повідомляє «Апк-Інформ».

«Майже 20% з опитаних соціологами селян, готові потенційно зареєструватися. З них 31% — це ті, які готові зареєструвати своє фермерське господарство, і бути юридичною особою. 53% — це ті жителі сільської місцевості, які вже визначилися, що вони будуть реєструватися в формі ФОП. Але це накладає певні обмеження в наданні державної допомоги. Дуже складно буде здійснювати доплату "на вартість" або "на літр", або "на гектар", оскільки тут не передбачено ведення офіційної фінансової звітності», — уточнила заступник міністра.

За її словами, абсолютно всі суб'єкти господарювання можуть претендувати на державну підтримку, а сама модель системи розвитку сільського господарства в Україні повинна бути збалансованою. Так, державна підтримка повинна бути корисною і надаватися для користування незалежно від обсягів доходів або виручки.

ІЦ УАК за матеріалами agravery