Через глобальне потепління вчені прогнозують скорочення врожаю кукурудзи та сої до 50%.
Про це повідомляє прес-служба Nature Communications.
Дослідники газети Nature Communication запевняють, що виробництво найважливіших продовольчих культур (пшениці, сої та кукурудзи) може зменшитись на 50% до кінця століття.
Вони розробили комп'ютерну модель того, як зернові реагують на підвищення температури, а потім випробували це на реальних прикладах.
Висновки вчених були різкими. Без суттєвого скорочення викидів в атмосферу, врожайність кукурудзи в США може зменшитися на 50% до 2100 року. Врожай сої може скоротитися на 40%, а пшениця — на 20%.
США — один із найбільших експортерів сільськогосподарських культур у світі. Різке зниження урожайності матиме серйозний вплив на ціни та продукти харчування у всьому світі, що спричинить нестачу продовольства у найбідніших країнах.
«Комп'ютерне моделювання, яке ми проводимо, базується на надійних знаннях з фізики, хімії, біології, на безлічі даних і розроблених алгоритмів. Але моделювання не може передати всю складність системи врожаю, отже ми називаємо їх "моделями". У нашому дослідженні вони пройшли критичну перевірку», — каже дослідник Бернхард Шаубергер.
Проте вчені зазначають, що фермери могли б мінімізувати втрати за рахунок збільшення зрошення полів.
ІЦ УАК за матеріалами agravery