Міністр юстиції та генпрокурор Польщі Збігнєв Зебро заявив про створення спеціальної слідчої групи з розслідування практики нелегального імпорту українського зерна до Польщі. Про це пише «Ліга. Бізнес».
До складу групи увійдуть шість прокурорів із Жешува, які співпрацюватимуть з Агентством внутрішньої безпеки, митною та податковою службами.
Група розслідуватиме, зокрема, факти підробки документів, через які зерно з України залишалося на польському ринку, а не прямувало транзитом до країн Азії та Африки. Посадовці мають виявити компанії та групи осіб, які розробили та використали нелегальні схеми ввезення українського зерна.
За словами міністра юстиції, вже порушено кілька справ за підозрою у шахрайстві з українським зерном.
Крім того, як повідомляє AgroPortal, підписання угоди між Україною та Польщею щодо експорту зерна перенесли на 17 квітня.
Про це говориться у повідомленні Міністерства сільського господарства Польщі у Twitter.
«Заплановане на завтра (14 квітня. — Ред.) підписання польсько-української угоди про експорт зерна перенесено на понеділок. Залишається необхідність уточнення деяких положень. Завтра міністр Роберт Телус обговорить це питання в режимі онлайн з міністром Миколою Сольським», — йдеться у повідомленні від 13 квітня.
Нагадаємо, що у лютому через призупинення дії процедури спрощеного ветеринарного контролю у Польщі суттєво ускладнилася передача вагонів із зерном на кордоні. Згодом проходження ветеринарного контролю було спрощено, але лише для транзитних перевезень українських зернових через Польщу. Згодом в уряді Польщі планували обмежити ввезення українського зерна до країни. Та 5 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що під час зустрічі з прем’єр-міністром Матеушем Моравецьким знайшли вихід щодо проблеми експорту українського зерна до Польщі. А 6 квітня стало відомо, що українське зерно перевозитимуть транзитом через Польщу без розвантаження. Окрім того, наразі Україна та Польща розробляють нові правила транзиту сільськогосподарських культур. Водночас Україна тимчасово призупинить експорт зерна до Польщі.
Також Угорщина планує ретельніше контролювати потік зерна з України. А румунські фермери погрожують протестами через ввезення українського зерна. Натомість Словаччина забороняє переробку та продаж українського зерна.
ІЦ УАК