03.11.2023 12:20

Генеральний директор УАК взяв участь у Форумі «Трансформація продовольчої системи в Україні»

версія для друку
03.11.2023 12:20

Українська делегація взяла участь у заході «Трансформація продовольчої системи в Україні», який відбувся 17-18 жовтня у Римі, Італія.

Форум проводився у Римі за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД). 

Подія проходила на базі Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (IFAD), що важливо в контексті проходження Україною внутрішньодержавних процедур приєднання до IFAD.

До участі долучились представники ЄС, міжнародних фінансових інституцій (WB, IFC), агенцій ООН (WFP, FAO), а також українські бізнес-об’єднання та громадські організації, зокрема ВГО "Українська аграрна конфедерація".

Українську делегацію також очолював заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич. 

Під час Форуму учасники розглянули низку питань, пов’язаних з адаптацією продовольчої системи України до європейських стандартів і світової агропродовольчої системи. Зокрема, відбулася дискусія «Продовольча система в Україні в контексті європейської інтеграції». Також на засіданні обговорили роль державних інституцій, агробізнесу, громадянського суспільства, науки й освіти у трансформації продовольчих систем.

У свою чергу генеральний директор ВГО "УАК" Павло Коваль наголосив на потребі формування комунікаційної стратегії в аграрній сфері у контексті вступу України до ЄС.

Також Павло Коваль підкреслив, що важливо спільно з ЄС реалізувати коротко- та середньострокові логістичні рішення, які знімуть найбільш нагальні проблемні питання аграріїв, зокрема, що стосується рухомого складу залізничного транспорту.

 

Нагадаємо, 15 лютого 2023 року на щорічній сесії Керівна Рада Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (IFAD) ухвалила рішення про членство України. Відповідну заявку Україна подала до Секретаріату IFAD у грудні 2022 року.

Україна стане повноправним членом Фонду з моменту передачі Генеральному секретарю ООН документу про приєднання до Договору про заснування IFAD. Наразі проходять відповідні внутрішньодержавні процедури.

Членство України у Фонді надає можливість отримання українськими сільськогосподарськими виробниками доступних фінансових ресурсів, підтримки аграрного сектору України та міжнародного іміджу нашої держави, як одного з найбільших виробників та експортерів сільськогосподарської продукції на світовому ринку й активного учасника глобальних зусиль із боротьби з голодом, а також посилення політичного діалогу та підтримку з боку IFAD на міжнародних політичних форумах.

Довідково. Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (IFAD) є спеціалізованою агенцією системи ООН і кредитно-фінансовою організацією, мандат якої передбачає подолання бідності та голоду у сільській місцевості та країнах, що розвиваються.

До складу IFAD сьогодні входить 177 країн світу.

Основним засобом взаємодії IFAD з країнами-членами є виділення позик під низький відсоток або грантів на розробку та реалізацію проектів з подолання бідності у сільській місцевості, які розподіляє уряд відповідної держави.

Позики надаються державам-членам Фонду з-поміж країн, що розвиваються, на пільгових, перехідних і звичайних умовах під реалізацію схвалених проектів і програм. Умови позик варіюються в залежності від рівня прибутку країни-позичальника (показника долі ВНП на душу населення).

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування