22.06.2018 17:03

«Ганьба, що на наших полях працює 90% техніки, яка має іноземне, а не вітчизняне походження», - Леонід Козаченко

версія для друку
22.06.2018 17:03

Сьогодні, 22 червня, "Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого” (УкрНДІПВТ) відзначає своє 70-річчя. 

Привітати відомий  не лише в Україні, а й за кордоном колектив, до наукового містечка Дослідницьке, що на Київщині, приїхали відомі політики, вчені, аграрії та  представники підприємств сільськогосподарського машинобудування.

За дорученням голови Верховної Ради України  народний депутат, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко вручив почесну грамоту та пам’ятну медаль за заслуги перед українським народом директору УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, доктору технічних наук, професору, член-кореспонденту НААНУ Володимиру Кравчуку. Леонід Козаченко наголосив, що саме інновації прискорюють розвиток суспільства. Але частка software в усьому світі становить лише 25%, тоді як hardware – решту. Попри динамічні темпи, з якими рухається ринок ноу-хау, таке співвідношення залишиться.  На думку Леоніда Козаченка, час змінити ганебну статистику: 90% с/г техніки, яка працює в Україні, на жаль,  має не вітчизняне походження. При цьому за потенціалом економічного розвитку ми можемо займати третє місце в Європі. Але для цього потрібно впровадити інституційні зміни в державі,  створивши всі умови для реалізації наявного інтелектуального потенціалу.

Лише за таких умов ми можемо повернути ті високі позиції, які колись втратили. А для цього потрібна віра у власні сили, працелюбність та наснага.

За словами директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Володимира Кравчука, колективу, який він очолює, є чим пишатись. Нині інститут має 3 філії, 375 експертів,  10 докторів та 16 кандидатів наук невтомно працюють у сфері машиновипробування, яка є невід’ємною складовою технічної модернізації АПК.  До слова, 24 червня 2005 року УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого визначено головною науковою установою Міністерства аграрної політики України.

Під методичним керівництвом інституту в середньому щорічно проводиться понад 700 випробувань, в тому числі понад 150 випробувань нових дослідних зразків сільськогосподарських машин. Тобто,  практично вся сільськогосподарська техніка, яка працювала і працює на полях України, пройшла через руки фахівців УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. А це, безумовно, сприяло суттєвому підвищенню її технічного та експлуатаційно-технологічного рівня.

До слова, за останні 5 років у результаті випробувань Інститутом ім. Л. Погорілого разом із виробниками внесено майже тисячу пропозицій з удосконалення моделей машин. І, таким чином, вдалося уникнути величезних втрат як аграріям, так і машинобудівникам.

ІЦ УАК

 


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування