30.05.2024 11:00

Фонд державного майна України презентував проект «Земельний банк» на AGRO UKRAINE SUMMIT

версія для друку
30.05.2024 11:00

На конференції AGRO UKRAINE SUMMIT 2024 заступник Голови Фонду державного майна України Ігор Тимошенко презентував «Земельний банк» – новий проект Фонду, покликаний впровадити ефективне використання державних сільськогосподарських земель та підтримати агровиробників у складний воєнний час.

Проект відкриває для аграріїв можливість отримати доступ до сотень тисяч гектарів державних земель на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони на електронному майданчику «Прозорро.Продажі». Стартова вартість оренди становитиме 12% від нормативно-грошової оцінки землі, а договори оренди укладатимуться на 14 років для однорічних насаджень і на 25 років для багаторічних.

Найближчим часом очікується прийняття розпорядження Кабінету Міністрів про перший пул земельних ділянок, які стануть доступні до оренди. Сумарно це 104,2 тисячі гектар, що буде виставлено на торги вже наприкінці червня – початку липня 2024 року. Ці землі розташовані в різних регіонах України, що дає можливість аграріям з усієї країни взяти участь в аукціонах.

«Аграрний сектор – один з надважливих напрямів розвитку української економіки, який зазнав значної шкоди внаслідок російської агресії. Проєкт «Земельний банк» покликаний максимально ефективно використати ті земельні ресурси, які є в розпорядженні держави, та підтримати агровиробників, особливо тих, хто втратив свої землі через війну», – зазначив Ігор Тимошенко.

Реалізація проекту «Земельний банк» не лише дозволить ефективно використовувати державні землі та підтримати агровиробників, але й сприятиме наповненню державного та місцевих бюджетів, створенню нових робочих місць та розвитку сільських територій.

Презентація з описом проекту «Земельний банк» вже доступна для ознайомлення.

ІЦ УАК за матеріалами ФДМУ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування