11.08.2017 14:35

Флагмани українського агроекспорту

версія для друку
11.08.2017 14:35

Журнал «Новое Время» спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital склали рейтинг найбільших агроекспортерів України. Єдиним критерієм відбору був обсяг експортних поставок у грошовому вираженні за 2016 рік. Серед десятки обраних тільки чотири транснаціональні компанії, решта – українські.

Для розрахунку показників Dragon Capital використовувала дані, отримані зі звітів публічних холдингів і безпосередньо від компаній, а в разі відсутності інформації оцінювала обсяг грошових поставок згідно з частками у загальних експортних поставках.

Найбільшу частину в експортних поставках українських аграріїв займають зернові та олія. За 2016 рік українські компанії поставили цієї продукції за кордон на $6,1 млрд і $4 млрд відповідно. Сумарно це майже 66% від усієї суми експорту АПК. Тому не дивно, що практично всі компанії в рейтингу займаються поставками обох товарних груп.

До десятки агроекспортерів входять компанії «НІБУЛОН», "ADM UKRAINE" та «UkrLandFarming», які є членами ВГО «Українська агарарна конфедерація».

 Компанія «Нібулон» за 2016 рік експортувала за кордон продукцію вартістю $600 млн, що становило 3,7% від загального експорту агропродукції та харчових продуктів. Такий показник дозволив зайняти компанії п`яте місце в рейтингу.

 "ADM UKRAINE" з часткою 2,7% від загального агарарного експорту посіла сьоме місце в рейтингу. Минулого року компанія експортувала продукцію вартістю $600 млн.

Компанія UkrLandFarming  експортувала продукцію обсягом $300 млн, і з часткою 1,9% від загального експорту посіла восьме місце в рейтингу.

ІЦ УАК за матеріалами «Новое Время»