Фермери констатують ефективну співпрацю з Урядом в рамках роботи над програмами держпідтримки та сподіваються на довготривалий тренд розвитку фермерських господарств.
Про це йшлося на спільному брифінгу керівництва Мінагрополітики та Асоціації фермерів та землевласників України (АФЗУ), присвяченому системі державної підтримки АПК на поточний рік, в рамках якої заплановано виділити 1 млрд грн для розвитку фермерських господарств.
«Це перший Уряд, з яким у фермерів налагодилася конструктивна співпраця. Якби не це, ми б не мали ні першої за 20 років державної концепції розвитку фермерства, ні 1 млрд гривень в бюджеті, який дає можливість її реалізувати, ні персоніфікації відповідальності за цей напрямок в Міністерстві аграрної політики та продовольства в особі профільного заступника Міністра», - сказав президент АФЗУ Іван Томич.
За даними АФЗУ, кількість фермерських господарств почала зростати в 2017 році, коли Уряд лише задекларував намір впровадити системну підтримку фермерства, збільшившись із 32,9 тис. одиниць до 34,5 тис. одиниць, і після спрямування в галузь реального ресурсу позитивна тенденція посилиться.
«Це сигнал в сторону європейського устрою сільської місцевості, сімейних ферм, це сигнал зростання та надії», - сказав він. Іван Томич також відзначив, що трирічний горизонт державної підтримки, передбачений концепцією із розвитку фермерства, дає можливість забезпечити довготривалий тренд зростання та подвоїти кількість фермерських господарств.
Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк відзначив, що механізм реалізації програм держпідтримки напрацьовувався спільно з асоціацією фермерів, відповідно до пропозицій якої ресурс буде спрямований як безпосередньо фермерам і дрібним виробникам, так і кооперативам. «Необхідність підтримки фермерства обумовлена не тільки економічними, але і соціальними мотивами, оскільки розвиток сільського підприємництва позитивно позначиться на розвитку сільських територій та дозволить частково вирішити проблему безробіття», - сказав він.
Державна підтримка фермерства та кооперації буде здійснюватися за кількома напрямами: компенсація вартості насіння; компенсація вартості придбаної техніки та обладнання українського виробництва; здешевлення дорадницьких послуг; відшкодування вартості обладнання для кооперативів плодово-ягідного та молочного спрямувань.
Також Урядом передбачено державну допомогу приватним домогосподарствам за утримання телят великої рогатої худоби до 1-річного віку у розмірі 2,5 тис. гривень на рік у рамках бюджетної дотації на тваринництво.
Нагадаємо, 7 лютого Кабінет Міністрів України схвалив програми підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках Державного бюджету на 2018 рік. Загальна сума підтримки складе 6,3 млрд гривень.
ІЦ УАК за матеріалами minagro