06.10.2016 14:36

FAO: Оптимізм міцнішає

версія для друку
06.10.2016 14:36

Як і зазначалось у попередньому прогнозі FAO, урожай зернових у 2016/17 МР має усі шанси сягнути рекордних об’ємів, і за місяць ці шанси тільки виросли. Про це повідомляє Українська аграрна конфедерація.

Так, прогнозовані обсяги світового виробництва зернових було збільшено ще на 3 млн тонн до 2 569 млн тонн, здебільшого за рахунок росту виробництва пшениці (в Індії, Росії та США) і рису (в низці країн Азії, Африки та Північної Америки). Загалом виробництво цих двох культур має перевищити рівень минулого, 2015/16 маркетингового року, на 1,2% та 1,3% відповідно. Окрім того експерти очікують ріст виробництва фуражних зернових на 1,8% в порівнянні з минулим роком, що викликано пожвавленням виробництва в США, Індії та Аргентині.

Прогноз споживання зернових також підріс з минулого місяця і становить тепер 2 560 млн тонн, що перевищує показник минулого року на 1,6%. В той же час об’єм споживання зернових в кормових цілях підросте на 2,7% - через надмірну пропозицію кукурудзи та низькоякісної пшениці на ринку.

Не зважаючи на пожвавлення споживання, завдяки значному росту виробництва очікувані об’єми кінцевих запасів також мають вирости в порівнянні з минулим роком. При чому відбудеться це лише за рахунок пшениці – запаси рису і фуражних, як і раніше, очікуються на рівні, нижчому від початку періоду.

У той же час, експерти очікують, що об’єми торгівлі зерновими в 2016/17 МР будуть на доволі високому рівні – 384,8 млн тонн, що перевищує рівень попереднього прогнозу на 2,1 млн тонн. Втім, аналітики ФАО прогнозують зниження імпорту фуражних зернових, здебільшого за рахунок росту внутрішніх запасів.

ІЦ УАК

Новини


Як Ви оцінюєте ефективність відновленої роботи Міністерства аграрної політики за 100-бальною шкалою?:
Інші опитування