Селяни, що живуть вздовж лінії розмежування в Донецкій та Луганській областях та які постраждали від конфлікту на сході України, терміново потребують допомоги для відновлення сільськогосподарського виробництва. Це дасть можливість людям відновити засоби до існування і забезпечити собі стійку продовольчу безпеку — про це йдеться в новій доповіді ФАО.
ФАО оцінила економічну і соціальну уразливість всіх сільських домогосподарств, розташованих як в контрольованих урядом, так і непідконтрольних районах. Також були проаналізовані реальні наслідки, стан і потреби постраждалого від конфлікту населення і зміна ситуації з плином часу. Аналогічна оцінка була проведена ФАО в кінці 2015 року, її результати стали основою для порівняльного аналізу у новому звіті.
Звіт надає державним органам, міжнародним організаціям та іншим зацікавленим сторонам основу для визначення пріоритетів і вибору ефективних стратегій вирішення проблем, пов’язаних з відсутністю продовольчої безпеки і бідністю. Зокрема, в ньому звертається увага на необхідність зміцнити виробничі можливості сільського населення і пожвавити сільськогосподарське виробництво.
Щоб не вважатися вразливим, домашнє господарство повинно мати принаймні один функціональний сільськогосподарський ресурс і один вид транспорту. В зоні конфлікту більше половини опитаних домогосподарств можуть вважатися уразливими.
Загальна вартість термінової допомоги, необхідної найбільш уразливим верствам населення, оцінюється приблизно в 5,9 млн. доларів США.
ФАО зазначає, що катастрофічні та інші потрясіння зачепили третину домашніх господарств, що є значно меншим в порівнянні з 2015 роком. Як і раніше, 55 відсотків домогосподарств відчувають грошову бідність, причому одна третина з них живе в бідності з доходом нижче 100 доларів США на місяць.
Більшість населення, що займається тваринництвом і представляє 87 відсотків усіх фермерів, повідомили про часткову загибель поголів’я — в основному через відсутність корму для тварин або готівки. Хоча 95 відсотків домогосподарств мають доступ до землі, тільки 61 відсоток займаються рослинництвом — в порівнянні з 91 відсотком у 2015 році.
«Ключовим моментом цього звіту є визнання того, що сільське населення має великий потенціал і що інвестиції можуть надати йому можливості для різних шляхів розвитку», — сказав Фаррух Тоїров, координатор надзвичайної програми ФАО в Україні. «Це повинно розпочатися зі створення базової фізичної та соціальної інфраструктури, наприклад, шляхом надання обладнання, знань і допомоги по кооперації між фермерами».
Найголовніше, що треба зробити – працювати з громадами для збільшення вигоди від змін в структурі посівів. Необхідно створити інфраструктуру для підключення сільських районів до зовнішніх ринків збуту, оскільки сьогодні в більшості сіл немає доріг, несправні електромережі та практично немає сховищ.
ІЦ УАК за матеріалами landlord