Сотні учасників ринку та провідних українських та іноземних фахівців поділилися власним досвідом і секретами ведення ефективного бізнесу в умовах війни на полях Українського тваринницького саміту.
Організатором саміту виступила компанія "ProAgro Group", співорганізаторами стали: ВГО "Українська аграрна конфедерація", агропромхолдинг "Астарта-Київ", Об’єднання «Спілка молочних підприємств України», Ukrainian-European Business Hub, ГС "Міжрегіональний Союз птахівників та кормовиробників України", Інститут тваринництва НААН України, Одеський національний технологічний університет. За підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Масштабний захід зібрав 11 жовтня 2024 року у КВЦ "Парковий" власників і керівників компаній, що займаються птахівництвом, свинарством, ВРХ, переробкою й іншими напрямками у тваринництві, постачальників інноваційних продуктів, урядовців, представників громадських та фінансових організацій, науковців, фермерів та ряд інших експертів.
На Українському тваринницькому саміті можна було відвідати тематичні конференції та семінари, виставки обладнання та технологічних рішень у галузі тваринництва та зони ділового спілкування.
З вітальною промовою на відкритті саміту виступили: перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Сергій Ткачук і президент ВГО "Українська аграрна конфедерація" Леонід Козаченко. Крім того, відеопривітання для учасників заходу записав голова комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.
Президент ВГО "УАК" Леонід Козаченко окреслив ситуацію, головні виклики та проблеми, що стоять перед галуззю українського тваринництва, та нагадав, що дана галузь відіграє провідну роль в економіці України.
Зокрема Леонід Петрович коротко згадав у своєму виступі про відносини з Польщею й іншими сусідніми країнами та в цілому про відносини з країнами-членами ЄС, гармонізацію законодавства, монетарну та фіскальну політику, ветеринарний і фітосанітарний контроль тощо.
Тарас Висоцький і Сергій Ткачук, у свою чергу, зазначили, що наразі перед галуззю тваринництва в Україні постають такі виклики, як: зменшення поголів'я худоби, АЧС, обмеження експорту української продукції до ЄС, відкриття нових ринків тощо.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький також нагадав про програми допомоги малому та середньому бізнесу, що наразі діють у тваринництві, та додав, що зараз опрацьовуються нові потенційні програми державної підтримки тваринництва вже середнього та більшого масштабу з наголосом на ВРХ молочного та м'ясного напряму.
Новина доповнюється...
ІЦ УАК