13.06.2018 16:00

Експортний потенціал виробництва цукру USDA оцінює в 730 тис. тонн

версія для друку
13.06.2018 16:00

Міністерство сільського господарства США (USDA) знизило очікування з виробництва цукрових буряків в Україні до 12,9 млн тонн. Це на 11% менше, ніж у попередньому місяці, свідчать дані червневого звіту американських аналітиків.

У USDA відзначають, що до кінця травня в Україні завершилась сівба цукрових буряків. Фермери засіяли культурою 282 тис. га, що на 10% нижче у порівнянні з попереднім роком.

Це і вплинуло на зниження очікувань аналітиків. Другим фактором стало можливе зниження врожайності через низький рівень вологості ґрунту у восьми провідних регіонах виробництва цукрових буряків. У цілому умови розвитку рослин приблизно такі ж, як і в 2017-му, констатують аналітики.

Виходячи з цього, виробництво цукру в Україні може скласти 2,1 млн тонн. Експортний потенціал USDA оцінює в 730 тис. тонн.

Однак прогнози вітчизняних аналітиків набагато менш оптимістичні. Якщо в минулому сезоні виробництво дійсно перевищило 2 млн тонн, то в поточному році він складе 1,75 млн тонн.

Проте для потреб українців цього цілком достатньо, враховуючи профіцит виробництва в попередні роки, каже Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу асоціації. До того ж, експерт очікує, що падіння виробництва дозволить хоч якимось чином вийти цукровим заводам із зони збитків, які вони зазнавали останнім часом.

ІЦ УАК за матеріалами agroday


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування