29.03.2018 09:00

Експорт молокопродуктів з України падає, а імпорт — росте

версія для друку
29.03.2018 09:00

Напередодні Великодня споживання свіжої молочної продукції в багатьох регіонах країни знизилося, а продаж надлишків на експорт, як це відбувається в інших категоріях молочної продукції, неможливий.

Незважаючи на пасивність продажів, виробники не знижують ціни на свою продукцію, щоб потім в квітні знову не працювати з мережами по збільшенню прайсів. У крайніх випадках вони вдаються до акційних знижок.

У середині березня свіжі молочні продукти в дешевій упаковці продаються великими операторами в основному за такою ціною:

  • молоко (2,5%, плівка) — 17-19 грн/л;
  • кефір (2,5%, плівка) — 19,5-22 грн/л;
  • сметана (15%, плівка) — 42-48 грн/кг;
  • сир (9%) — 90-100 грн/кг.

Ціни на цільномолочну продукцію трохи зміцняться вже в квітні, незважаючи на передбачуване зниження вартості сировини.

Експорт свіжих молокопродуктів вигідний, але шукати зовнішні ринки збуту для такої продукції вкрай складно. Лише продаж ультрапастеризованного молока час від часу вдається трохи збільшувати. Але минулий місяць і ця позиція виявилась провальною. В порівнянні з січнем експорт молока впав відразу вдвічі до 700 тонн, а в цілому цільномолочної продукції було продано за кордон лише 1,2 тис. тонн.

Найближчим часом навряд чи вдасться кардинально збільшити експорт свіжих молокопродуктів, в той час як імпорт зростає майже стабільно. У лютому в країну завезено 550 тонн різних кисломолочних продуктів.

ІЦ УАК за матеріалами infagro

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування