Експерти Світового банку та Мінагрополітики формують перелік вузьких місць в аграрному секторі, які гальмують інвестиційну активність в цій галузі, для їх усунення. Про це йшлося на зустрічі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з представниками Світового банку.
У заході взяли участь керівник програм з питань інфраструктури та сталого розвитку у справах України, Білорусії та Молдови, регіон Європи та Центральної Азії Людмила Бутенко, провідний економіст Клаус Дайнінгер, керівник програми з питань агробізнесу по Європі, Центральній Азії та Африці Хайнс Штрубенхофф, керівник групи та старший економіст із сільського господарства Сандра Брока, представники Мінагрополітики та Держгеокдастру.
Зокрема, сторони деталізували напрямки та проекти, які сприятимуть збільшенню інвестпривабливості та пожвавленню бізнес-активності в галузі шляхом зниження інвестиційних ризиків. Йдеться як про оптимізацію регуляторних норм та розвиток існуючої інфраструктури ринку, так і реалізацію прикладних проектів в частині забезпечення ресурсами та інформування представників сільського господарства.
Як зазначив Максим Мартинюк, потенціал галузі, особливо в частині її дрібних гравців, реалізований не повністю і за створення відповідних умов може бути розблокований, збільшивши частку аграрного сектору в національній економіці. «Інвестиційний клімат в аграрній галузі є похідною від національного, однак має і свої специфічні складові, в частині яких ми можемо працювати над удосконаленням. Експертиза та підтримка Світового банку допоможе зробити цей аналіз більш якісним та врахувати в ньому досвід інших країн», - підкреслив він.
Сторони сформують своє бачення протягом найближчого часу, після чого будуть напрацьовані конкретні проекти за визначеними напрямками.
Нагадаємо, за січень-вересень 2017 року у сільському господарстві, мисливстві та наданні пов'язаних із ними послуг освоєно 40,5 млрд грн капітальних інвестицій, що на 37,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом частка капінвестицій у сільське господарство склала 15,6% від загального обсягу.
Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно в межах 72% загального обсягу.
За той само період, капітальні інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів сягнули 12,7 млрд грн, що на 7,5% більше ніж за 9 місяців 2016 року. Загалом частка капінвестицій у харчову переробку склала 14,6% від загального обсягу таких інвестицій у промисловість.
Станом на 1 липня 2017 року в аграрному секторі впроваджується 233 інвестиційні проекти із загальною кошторисною вартістю у 36,7 млрд грн.
ІЦ УАК за матеріалами agronews