24.06.2024 09:59

Експерти Консультативної ради при Міністерстві економіки представили рекомендації для прискорення економічного розвитку

версія для друку
24.06.2024 09:59

Експерти Консультативної ради з економічної політики при Міністерстві економіки України представили новий документ, у якому пропонують низку кроків, спрямованих на прискорення економічного зростання. Це додаткові заходи у сфері розвитку виробництва, транспортній політиці, посиленні людського капіталу та створенні умов для повернення українців із-за кордону.

“Економічна стійкість — важливий фактор у війні на виснаження, яку рф веде проти України. Щоб подолати російську агресію, Україна повинна не лише підтримувати свою обороноздатність, а й нарощувати виробничий потенціал, підвищувати ефективність праці та розвивати нові продуктивні сектори економіки. Це дозволить уряду фінансувати армію, збільшувати військове виробництво, підтримувати населення та сприяти поверненню вимушених переселенців”, — зазначив Юрій Городніченко, професор Департаменту економіки Університету Каліфорнії в Берклі та очільник Консультативної ради.

У сфері розвитку виробництв експерти Консультативної ради пропонують враховувати регіональну специфіку, орієнтуватися на найбільш адаптивні сектори економіки як сільське господарство чи інформаційні послуги, а також працювати над залученням внутрішніх і зовнішніх інвестицій. Експерти пропонують створити укріплені економічні кластери на Заході та Південному Заході України, захищені географічною відстанню та сучасними системами ППО.

Державна політика у транспортній сфері має сфокусуватися на процесі інтеграції у транспортну систему ЄС і розвитку прикордонної інфраструктури. Це створить додаткові робочі місця та сприятиме розвитку бізнесу у прилеглих регіонах по обидва боки кордону. Важливим заходом у цій сфері стане побудова залізниці Краків — Львів із шириною колії у 1435 мм, що була визначена Єврокомісією пріоритетним проектом.

У сфері зайнятості населення експерти Консультативної ради пропонують забезпечити ефективний перерозподіл працівників, зокрема з-поміж ВПО, у ті регіони, де потреба у працівниках і кількість виробництв є вищою. Заходи у цій сфері також передбачають реформу державної політики у сфері зайнятості, покращення процедури тимчасового бронювання для працівників, а також відновлення збору та публікацій даних Держстатом.

Щодо підвищення продуктивності праці автори документа зауважили, що в умовах війни Україна повинна бути в змозі підвищити ефективність праці, щоб створювати більше продукції з наявних ресурсів. Це передбачає додаткові заходи з дерегуляції господарської діяльності, ухвалення нового Трудового кодексу, спрощення податкової системи та діджиталізації державних послуг.

Вагоме значення експерти Ради приділяють поверненню українців із-за кордону. На думку авторів документа, для цього держава має запропонувати їм безпечні умови для життя, конкретну заробітну плату, житло, а також сприятливе середовище для розвитку. Серед додаткових кроків пропонується спрямування частини податкових надходжень, зібраних урядами країн перебування від вимушених мігрантів з України, на потреби України, зокрема на посилення обороноздатності, а також залік пенсійних податків, сплачених за кордоном.

Довідково: Консультативна Рада з економічних питань при Мінекономіки була створена за ініціативою Першої віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко. До консультативного органу при Мінекономіки ввійшли провідні світові економісти, нобелівські лауреати, професори університетів і керівники міжнародних компаній. Раду очолив професор Департаменту економіки Університету Каліфорнії в Берклі Юрій Городніченко. Організаційну допомогу в роботі групи надає Київська школа економіки.

 

Нагадаємо, закінчується подання заяв на грантову програму від Мінекономіки України, ЄС та уряду Німеччини на 480 тис. євро, в рамках якої 12 малих і середніх підприємств зможуть отримати фінансування до 40 тис. євро на розвиток власного експорту й інновацій і консультаційну підтримку від експертів. Претендувати на отримання грантів можуть українські бізнеси, які створюють продукти чи послуги з фокусом на експорт або інновації.

Подати заявку для участі в грантовій програмі можна до 23:59 25 червня 2024 року на сайті проекту!

 

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

ДодатокРозмір
economic_council_paper_2_stimulating_growth_in_ukraine_and_policies.pdf576.26 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування