14.12.2016 10:48

Дотації фермерам порівняли із сумами податків

версія для друку
14.12.2016 10:48

Дотації, які Кабмін пропонує сільгоспвиробникам, неспівставні з тими податками, які українські аграрії сплачують до бюджету. Про це заявив Леонід Козаченко, народний депутат України, президент Української аграрної конфедерації під час конференції «Що чекає АПК у 2017 році: виклики та можливості».

За його словами, склалася парадоксальна ситуація. У 2016 році підприємства за рахунок сплати ПДВ, акцизів, фіксованого податку, соціального податку, податку на прибуток, податків на землю та нерухомість, ПДФО перерахують  до бюджету приблизно 93 млрд гривень. Тим часом на дотації фермерам Кабмін готовий виділити лише 5,5 млрд гривень.

Тобто аграрні підприємства сплачують до державного бюджету величезні суми. Але на дотації фермерам уряд ледь знаходить кошти, пояснив Леонід Козаченко.

 "В цьому році АПК України сплатить до бюджету приблизно 93 млрд гривен що становить близько 17% від вартості валової продукції даної галузі. Натомість Держава у вигляді дотацій поверне до селян лише 1% вартості агропродовольчої продукції. Такі дані мені надала Державна фіскальна служба України. А ми з вами говоримо, що 5,5 млрд повинні бути виділені сільгоспвиробникам у вигляді дотацій. Хто про це знає? Хто знає, що аграрії дають в бюджет майже в 20 разів більше?» - наголосив Леонід Козаченко.

Чомусь прийнято вважати, що це держава утримує аграріїв. Хоча ситуація зовсім протилежна – сьогодні саме АПК тримає на собі економіку України, та забезпечує найбільші її валютні надходження І усе це нажаль тримається на плечах людей які мають найнижчу у порівнянні з іншими галузями економіки заробітну плату та найгірші соціальні умови для свого існування.

«Таких стосунків між державою та аграріями немає практично більше ніде в світі», - додав президент УАК.

Зазначимо, що конференцію «Що чекає АПК у 2017 році: виклики та можливості» Українська аграрна конфедерація провела спільно з компанією Swiss Re Corporate Solutions.

ІЦ УАК.


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування