08.04.2021 13:10

До створення Національної інфраструктури геоданих залучать Держкосмос

версія для друку
08.04.2021 13:10

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру та Державне космічне агентство України (ДКА) 6 квітня 2021 р. підписали Меморандум про співробітництво у сфері науки, технологій та освіти.

Про це йдеться у повідомленні Держгеокадастру.  

«Документ передбачає створення правової основи для укладання двосторонніх угод щодо досліджень та використання космічних технологій дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), формування високоточних картографічних даних, створення інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури Держгеокадастру та підвідомчих підприємств, установ і організацій, які належать до сфери управління ДКА та Держгеокадастру», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у межах Меморандуму відбуватиметься комплексний збір та обробка інформації, використання технологій ДЗЗ та супутникової навігації для раціонального використання земельних ресурсів держави, розвитку космічної, топографо-геодезичної та картографічної галузей, а також створення Національної інфраструктури геопросторових даних.

«Підписання Меморандуму дозволить поглибити співпрацю з ДКА з питань актуалізації геоінформаційного покриття всієї території України на основі космічних знімків з надвисокою просторовою розрізненістю та поновлення кадастрових карт», — пояснив в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський.

Зі свого боку Голова ДКА Володимир Тафтай, зазначив, що розвиток такої співпраці є важливим для агентства, оскільки дозволяє перевести у практичну площину результати розробок, які були отримані у межах Загальнодержавних цільових науково-технічних космічних програм України. Що загалом дасть змогу забезпечити впровадження інноваційних інструментів супутникового моніторингу та сталий розвиток економіки України.

ІЦ УАК за матеріалами АгроПортал


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування