24.05.2018 18:00

До 2020 року Україна експортуватиме 40 тис. тонн культивованих ягід

версія для друку
24.05.2018 18:00

В останні роки ягідний ринок не відрізнявся стабільністю. Він переживав наслідки скорочення внутрішнього попиту в результаті падіння рівня життя населення, подорожчання собівартості виробництва ягідної продукції через девальвацію гривні, втрати частини територій країни разом з агрогосподарствами і ринками збуту. 

Поліпшення ситуації на ринку ягід пов'язано перш за все з підвищенням внутрішнього попиту на цю продукцію. Купівельна спроможність українців поступово відновлюється, і все більше жителів нашої країни хочуть вживати натуральну вітамінну продукцію. Тут ми слідкуємо за світовим трендом моди на здоровий спосіб життя і якісне харчування.

Завдяки йому, споживання ягід і продуктів з їх додаванням безперервно зростає, а значить український і міжнародний ринки будуть вимагати їх все більше. Так як наші співвітчизники все ще їдять ягід в 3-4 рази менше, ніж жителі сусідніх європейських країн, то і потенціал розширення ринку у нас значний.

 Його ємність оцінюється в 200 млн тонн, що становить в грошовому вираженні близько $300 млн. Якщо не буде форс-мажору, то ягідних виробників очікує тривалий період розвитку на зростаючому ринку. Свою продукцію вони зможуть продавати не тільки в свіжому вигляді, але і заморожувати на період міжсезоння, а також відправляти для подальшої переробки на харчові і косметичні підприємства. 

 Не варто забувати і про те, що Україна має всі можливості для нарощування експорту ягід. Розвивати цей напрямок нам допоможуть такі переваги, як близькість до ємного ринку Євросоюзу і конкурентні ціни.

Згідно з доповіддю міжнародних експертів, зробленому на конгресі Global Berry, вже до 2020 року наша країна буде поставляти на світовий ринок до 40 тис. тонн культивованих ягід, а разом з дикоросами цей показник досягне 57 тис. тонн.

Для здійснення даного прогнозу необхідно удосконалювати як безпосереднє вирощування ягід, так і розвивати інфраструктуру по їх подальшій обробці і логістиці. З цим завданням краще зможуть впоратися виробничі комплекси спочатку спроектовані і побудовані з урахуванням всіх сучасних вимог ринку. 

 

ІЦ УАК за матеріалами agronews


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування