Для України важливий досвід ЄС щодо сталого розвитку сільськогосподарської галузі. Особливо, у процесі адаптації законодавства до європейських правових норм в агросекторі, перед яким зараз стоїть багато викликів, пов’язаних з повномасштабним вторгненням рф.
Про це у вітальному слові до учасників конференції «Перспективи розвитку сільського господарства в Україні. Як можна досягти успіху в інтеграції до ЄС і сталому відновленні?» наголосив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Захід організовано проектом «Німецько-Український Агрополітичний Діалог» (АПД).
За словами першого заступника Міністра, Україні треба зрозуміти, якими будуть шляхи розвитку агросектору у процесі євроінтеграції.
«Для українського аграрного сектору членство в ЄС – це багато можливостей, а також певні виклики. Близько 40% адаптаційних процедур українського законодавства до норм ЄС стосуються агросектору. Крім того, потрібно вирішити низку питань, що існували до повномасштабного вторгнення рф - ґрунтова ерозія, викиди парникових газів. До яких додалися, на жаль, проблеми із забрудненням і розмінуванням сільськогосподарських земель від воєнних дій», - зазначив Тарас Висоцький.
Він також підкреслив, що попри труднощі українські аграрії подолають ці виклики.
«Українські аграрії своєю щоденною працею показують готовність бути ефективними, адаптуватися до складних умов і відновлювати сільськогосподарський сектор, рухатися вперед з урахуванням європейського досвіду та можливостей співробітництва», - наголосив Тарас Висоцький.
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики