31.05.2018 18:15

«Диджиталізація та роботизація зробить нас глобальним лідером на світовому ринку», - Леонід Козаченко

версія для друку
31.05.2018 18:15

Українська аграрна  конфедерація завжди в тренді сучасних технологій. Цього разу УАК_challenge_agro запропонував запрошеним експертам - голові правління AgTech Ukraine Юрію Петруку та директору AgriLab Ярославу Бойку - зазирнути в майбутнє вітчизняного агробізнесу й подискутувати на актуальну тему диджиталізації та роботизації технологічних процесів у агробізнесі України.

Адже вслід за таким трендом,  як precision farming, який використовує супутникову навігацію у с/г виробництві та інші інструменти, приходить didgital farming. Ця  система управління аграрним виробництвом ґрунтується на досягненнях високих технологій щодо нагромадження важливої кількості інформації та її обробки. Таким чином, поєднання інтелектуалізації виробництва разом із новим економічним укладом дає нові економічні можливості.

За словами народного депутата, президента Української аграрної конфедерації  Леоніда Козаченка, ефективність і оптимізація технологій дозволяє  контролювати всі матеріальні засоби на всіх стадіях виробництва. Навіть під час збирання врожаю власник може слідкувати за кожним кілограмом  зерна, який потім опиниться на складі. Таким самим чином можна контролювати фінансові ресурси і роботу персоналу. Тобто, цифрування сільського господарства – монолітна система.  Її завершальна стадія - це управління ризиками  з точки зору отримання максимально прогнозованої маржі та продажами споживачу продукції напряму. Отож, сучасний soft допомагає спрогнозувати всі процеси в аграрному бізнесі. Якщо увесь базис вітчизняного сільського господарства покласти на потужну інноваційну платформу Україна  стане  глобальним лідером на світовому ринку, - вважає Леонід Козаченко. До того ж диджиталізація  агробізнесу дасть багато позитивного – від розвитку системи захисту довкілля, безпеки продуктів харчування, до зростання продуктивності праці.

Запрошений експерт УАК_challenge_agro голова правління AgTech Ukraine Юрій Петрук вважає, що Україна – це не лише експортер сировини, а й експортер високоінтелектуальної якісної продукції з високою доданою вартістю.  Він розповів, що  нині в Україні  диджиталізація активніше розвивається саме в рослинництві. Тут найбільш популярні технології,  які окуповуються за 2 роки. Серед них впровадження системи  контролю пального, використання дронів, агрохімічного  аналізу та сканування грунтів.  Весь комплекс точного землеробства  окуповується до 7 років. Через це  новітні технології є неприпустимою  розкішшю для виробників, які не мають достатньої кількості фінансових  ресурсів. А ось у тваринництві зразків використання інновацій набагато менше та й  окупність технологій може сягати 12 років.

Своєю чергою інший експерт УАК_challenge_agro директор AgriLab Ярослав Бойко переконаний: щоб отримати максимально очікуваний ефект, впроваджувати точне землеробство потрібно системно.  Але за інноваціями майбутнє. До них виробників спонукають  виклики  - постійне зростання цін,  ресурсів,  вартість землі, навіть кліматичні зміни. Але ноу-хау дають аграрію швидко приймати рішення та вирішувати будь-яку проблему. Загалом застосування цифрових технологій дозволяють значно підвищувати врожайність, оптимізувати процес використання мінеральних добрив та поливу.  Завдяки диджиталізації сільського господарства тепер за полем можна ефективніше  управляти через планшет, - зауважив Ярослав Бойко.

Жваву дискусію викликали й інші питання: наскільки вплинуть інновації на розвиток чи занепад українського села, а також як позначаться відкриття ринку землі на активному впровадженні ноу-хау. 

На завершення УАК challenge agro експерти Ярослав Бойко та Юрій Петрук вичерпно відповіли на найгостріші запитання, поставлені на сторінці Української аграрної конфедерації  у Facebook, що дозволило всебічно розглянути окремі аспекти проблеми та спрогнозувати такий  сценарій розвитку  агробізнесу, за якого якнайповніше реалізовуватиметься його потенціал. 

 

ІЦ УАК

 

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування